קרן קורת – זרעים פיננסים לחקלאותישראל היא מדינה שלא קל להיות בה חקלאי, חקלאים מתמודדים עם שורה של קשיים ובהם תוכלו למצוא את הקשיים היום יומיים כמו העלייה במחירי המים שנחשבים חיוניים כל כך בתחום זה, הצרכנים שנמצאים במצוקה כלכלית וקונים פחות ירקות ופירות והקושי הגדול מכולם – שנות הבצורת שפוקדות אותנו אחת אחרי השנייה. לעתים קרובות נזקקים החקלאים להלוואות על מנת לעמוד בקשיים.

פעם חקלאים היו יכולים לקבל מסגרת אשראי וכך יכלו החקלאים ליהנות מאשראי גבוה שאפשר להם גמישות רבה שגם תרמה רבות להתמודדות שלהם עם תקופות קשות במיוחד, כיום אין מסגרות אשראי לחקלאים והם מוצאים עצמם חסרי אונים מול הרשויות שכן אלו כמו לא מעודדת אותם יותר להצליח.

פעם היה ניתן גם למשכן את הקרקע אך כיום לא ולכן קמו ועלו להם גופים שכן מספקים פתרונות יצירתיים בתחום זה, אחת מהם היא קרן קורת –  זרעים פיננסיים לחקלאות.

כסף שהתקבל מהלוואה

קצת על קרן קורת –  זרעים פיננסיים לחקלאות:

כבר בשנות השמונים החלה מצוקת החקלאים כאשר החלו תהליכי ההפרטה, עד אז חקלאים יכלו ליהנות מאשראי גבוה, ממשכון הקרקע ומיציבות כלכלית נהדרת שאפשרה להם לעבור תקופות קשות.

קרן קורת נועדה לתת הלוואה נוחה גם לחקלאים תוך שהיא מעודדת את ענף זה בייחוד, הקרן הוקמה בשנת 1994 ועד היום היא העניקה יותר מ –  8,000 הלוואות לעסקים קטנים, הלוואות אלו הן בהיקף של למעלה מ –  900 מיליון שקלים.

קרן קורת הוקמה על ידי תורמים מאירופה ומארצות הברית במטרה ליצור מקומות תעסוקה בכל רחבי הארץ ובפרט באזורי הפריפריה, המוטו שעומד מאחורי קרן קורת הוא "לעזור לאחרים לעזור לעצמם".

איך מקבלים הלוואה אצל קרן קורת –  זרעים פיננסיים לחקלאות?

קרן קורת –  זרעים פיננסיים לחקלאות מספקת הלוואות בהיקף של עד 300 אלף שקלים לחברי מושבים כדי לסייע להם לשדרג או להקים משקים חקלאיים, ליצור תיירות כפרית ופעילויות חקלאיות אחרות.

הדרישות של קרן קורת –  זרעים פיננסיים לחקלאות הן אי קיום מגבלות בנקאות, השימוש בכספי ההלוואה הן למטרות שנקבעו בלבד ובקשות של החלפת אובליגו באובליגו יידחו על הסף, למבקשי ההלוואה צריך להיות הון עצמי בגובה של 10% מתוכנית ההשקעה וכשמדובר בעסקים חדשים גובה האחוזים עולה ל- 25%, דרישה נוספת היא שאת התוכניות העסקיות יוכנו על ידי יועצים מורשים של קרנות קורת ישראל.

על קרן קורת –  זרעים פיננסיים לחקלאות והתיירות הכפרית:

אנשים אוהבים ללכת לכפר או למושב, לנשום את אוויר ההרים הפתוח וליהנות מהריחות והצלילים שממלאים אותם כשהם נופשים באווירה הכפרית. לא מכבר זיהו חקלאים ובעלי משק רבים את היתרון הגדול שבתיירות הכפרית והם מצאו לנכון להשקיע כספים וליהנות מרווחים ומתעסוקה ממש בצמוד לבית, הם מקימים צימר או שניים ואפילו יותר בחצר הבית ומספקים שירות לאנשים שרוצים לנפוש בצפון או בדרום.

אבל מה עושים כל אלו שמעוניינים באותו מקור פרנסה איכותי ומבטיח אך אין בידם את הסכום הראשוני כדי להקים את הצימר ולאבזר אות וכדי למשוך את התיירים ? קרן קורת מזמן גילתה את הצורך ונתנה לו מענה הולם ולכן כל בעל משק יכול לבדוק האם יש באפשרותו ליהנות מהלוואה לשם הקמת צימרים ללינה כפרית.

איזה סוגי הלוואות מספקת קרן קורת –  זרעים פיננסיים לחקלאים?

יש כמה מסלולי הלוואות במסגרת קרן קורת –  זרעים פיננסיים לחקלאים, ניתן לקבל הלוואה עד 300 אלף שקלים להרחבות או להקמה של לינה כפרית, יש מסלולים עם היקף הלוואות גבוה בהרבה גם כן. חשוב לדעת שלכל סוג הלוואה יש החזרים שונים, יש הלוואה בה יש צורך בערבים ויש כאלו שלא וחשוב לבחון כל מקרה לגופו ולקרוא את האותיות הקטנות.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים