קרן נתן לעידוד יזמותקרן נתן לעידוד יזמות הוקמה בשנת 2008  על ידי שני אנשי עסקים ששאפו לתרום ליזמים בראשית דרכם. מטרתה של קרן נתן היא לעודד ולסייע ליזמים חדשים אשר אין להם את היכולת הכספית להקים עסק חדש במדינת ישראל. קרן נתן לעידוד יזמות פועלת בהיקף של 5 מיליון דולר, כספי הקרן סייעו ללמעלה מ-200 יזמים באמצעות הלוואות של עד 100,000 ש"ח – ללא ערבים וללא ריבית.

קרן נתן לעידוד יזמות היא קרן סיוע שפועלת ללא כוונות רווח וכל מהותה סיוע לאלו שנזקקים לכך ויש להם רעיון למיזם עסקי טוב ובעל היתכנות אך הם נעדרי יכולת כלכלית או יכולת לגייס את המימון הדרוש ממקורות אחרים.

אנשים בודקים אופציה של הלוואה

מקימי קרן נתן לעידוד יזמות

קרן נתן הוקמה על ידי שני אנשי עסקים שרצו לתרום לחברה ולפתח פעילות כלכלית בישראל.

נייטי קירש: איש עסקים אזרח דרום אפריקה אשר תורם רבות לישראל ותומך בה שנים רבות, בין היתר תורם לטכניון ומכהן בחבר הנאמנים של המוסד האקדמי, החל את דרכו הפילנתרופית לפרויקטים שונים בישראל בשנות ה-60. שותף לרכישת נכסי חברת מגל בשנת 1984 יחד עם קובי אבן עזרא.

קובי אבן עזרא: איש עסקים ותעשיין מקומי, בעברו מגוון תפקידים ניהוליים בחברות שונות במשק הישראלי ופעילותו העיקרית הייתה בעלות ותפקידי מנכ"ל ויו"ר חברת מגל שעוסקת בפיתוח מערכות אבטחה מיוחדות למעקב, איתור וזיהוי של חדירות ביטחוניות. משמש כיו"ר קרן נתן לעידוד יזמות.

קרן נתן לעידוד יזמות מנוהלת על ידי דורית להב שמכהנת כמנכ"ל הקרן. בעברה שורת תפקידי ניהול במלונות ישרוטל, הילטון ודן, מנהלת את קרן נתן לעידוד יזמות מהקמתה. קרן נתן לעידוד יזמות מחזיקה גם וועדה מייעצת אשר פועלת לגבי ענייניים מהותיים ואסטרטגיים של הקרן, חברי הוועדה המייעצת של קרן נתן לעידוד יזמות הם:

אלי הורביץ – יו"ר חברת הפרמצבטיקה טבע לשעבר.
אורי ינובסקי – עורך דין בכיר העוסק בעיקר במשפט מסחרי.
יעקב פרי – ראש השב"כ לשעבר, בעברו מנכ"ל סלקום ובנק מזרחי-טפחות. משמש כיום כיו"ר מזרחי-טפחות, יו"ר מגל (החליף את קובי אבן עזרא) ודירקטור בחברות ציבוריות נוספות.

נתוני ההלוואות מטעם קרן נתן לעידוד יזמות

קרן נתן לעידוד יזמות מספקת הלוואות סיוע לתושבי ישראל מכל רחבי המדינה, הקרן מציעה הלוואות ליזמים והלוואות לעסקים חדשים יהודים, ערבים, בדואים ודרוזים כך שאין אפליה או קשר ישיר לעדה או דת מסוימת אלא שירות סיוע לכלל תושבי המדינה שזכאים לכך.

הזכאים להלוואה מטעם קרן נתן לעידוד יזמות הם אזרחי ותושבי ישראל שרוצים להקים עסק חדש ואין ביכולתם להשיג מימון ממקורות אחרים. ההלוואות של קרן נתן לעידוד יזמות הן עד 100,000 ש"ח על פי צרכי המימון והחלטת הנהלת הקרן.

ההלוואות של קרן נתן לעידוד יזמות הן הלוואות לעסקים קטנים במהותן, אלו היזמים בעלי הקשיים המימוניים החמורים ביותר ברוב המקרים.

בקשת הלוואה מקרן נתן לעידוד יזמות

על מנת להגיש בקשה להלוואה מטעם קרן נתן יש למלא במלואו את טופס הבקשה שמופיע באתר הקרן כאשר חובה לפרט במדויק את ההשקעות שלשמן תשמש ההלוואה וגם להציג תזרים מזומנים חודשי לתקופה של שנה. במידת האפשר יש להכין ולצרף תכנית עסקית שעשויה מאוד לסייע לתהליך הבקשה.

החזר הלוואה מטעם קרן נתן לעידוד יזמות

תקופת החזר ההלוואה, הסכומים ויתר התנאים נקבעים באופן ספציפי לכל לווה ועל פי מצבו ותזרים המזומנים, כאמור, קרן נתן לעידוד יזמות מעניקה הלוואות ללא ריבית.

 

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים