קניית מט"ח באשראי ותשלומיםשוק המט"ח כולו התפתח מאוד בישראל בשנים האחרונות, החל מאפשרויות רבות של השקעה ומסחר במט"ח במסגרת שוק ההון, המערכת הבנקאית וחברות פרטיות רבות שפעילות כיום בשוק ומאפשרות מסחר ספקולטיבי במטבעות זרים ועד אפשרויות חדשות ומתבקשות של קניית מט"ח מזומן לצרכים שונים, אחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום כולו עבור הציבור היא אפשרות של קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים שלא הייתה זמינה בעבר.

למרות ששירות של קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים נראה מובן מאליו מדובר על משהו חדשני בישראל. בעבר היו חייבים מזומן או קנייה עם עמלות גבוהות בבנקים.

כל מי שקנה בחייו סכומים יחסית גדולים של מטבע זר כלשהו מכיר את החוויה המסורבלת של הצטיידות בכמות שקלים רבה במזומן וביצוע עסקת קניית מט"ח בבית עסק כזה או אחר, סניף דואר או בבנק – המטבעות שאותם הציבור קונה הם חזקים יותר מהשקל ולכן תמיד מדובר על כמות גדולה של מזומן ובאופן כללי חוסר נוחות ללקוחות. מכאן החשיבות הגדולה של קניית מט"ח באשראי.

אשה מחזיקה שטרות מט"ח

כניסת דואר ישראל לשירות קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים

דואר ישראל, באמצעות שירותי בנק הדואר, תמיד היה שחקן משמעותי בשוק קניית ומכירת מט"ח בישראל. הדואר הציע לאורך שנים שירות של קניית מט"ח בעיקר במזומן, ללא עמלות ובשערים טובים. הדואר מציע כבר כמה שנים שירות של קניית מט"ח באמצעות כרטיס אשראי אך מדובר על שירות מוגבל ושלא התבטא בהיקפים גדולים, ההגבלות היו שהקנייה היא רק בתשלום אחד ורק עד סכום של 1,000$.

לקראת סוף שנת 2009 הדואר שיפר את מערך שירותי המט"ח שלו והחל להציע קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים בכל מערך הסניפים שלו. באופן כללי אכן מדובר על שיפור וחידוש משמעותי לשירות עבור הציבור אך עדיין ישנן הגבלות שונות שמונעות ממנו להפוך לשירות קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים יעיל באמת ולכוח שוק עיקרי בתחום חדש זה.

ההגבלות על קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים במסגרת בנק הדואר הן:

  •  סכום הקנייה המקסימאלי הוא 2,000$
    •    קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים היא אפשרית רק לבעלי כרטיסי אשראי מטעם ישראכארט או של אמריקן אקספרס.

    במסגרת קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים ניתן לחלק את העסקה ל-36 תשלומים אך אלו כוללים תוספת ריבית על כל תשלום וכן עמלות לחברת האשראי.

    לצד הדואר, בנק הפועלים שמפעיל עמדת מט"ח בשדה התעופה מאפשר קניית מט"ח בכרטיס אשראי אבל ללא תשלומים ולא לבעלי דיינרס.

אתר חדש לקניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים

כרגע הגורם היחידי שמציע קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים מלאה לכלל הציבור וכמעט ללא הגבלות הוא אתר אינטרנט חדש שמיועד בלעדית למטרה זו ומופעל ע"י חברת הרמת מט"ח פרטית גדולה – חברת צ'יינג' פלייס שלה סניפים בפריסה ארצית. אתר קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים זה נקרא CrediTech.

קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים דרך האתר מאפשר קניית מט"ח בהיקפים גדולים מאוד של החל מ-50 ש"ח ועד מקסימום 150,000 ש"ח כאשר חלוקת התשלומים היא עד 12 תשלומים. האתר מאפשר קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים של 34 מטבעות זרים שונים.

תהליך קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים בשיטה זו כולל הזמנה פשוטה מהמחשב האישי, בחירת סניף של החברה או בית עסק אחר לאיסוף הכסף או אפשרות של משלוח וקבלת פרטי הזמנה. את הסכום שנרכש אוספים מבית העסק שנבחר או מקבלים במשלוח והחיוב עצמו נעשה רק לאחר שהכסף התקבל. האתר מאפשר קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים בכל כרטיסי האשראי.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים