הלוואה למימון טיולבכל פעם שמתקרבים ימי החגים או ימות הקיץ החמים, הולך ומתמלא נמל התעופה בן גוריון בהמוני בית ישראל שיוצאים לטייל בעולם. המגוון הרחב של הטיולים מתייחס לא רק לארץ היעד, לאורך הטיול, ולמקומות הלינה הצפויים.

המגוון מתייחס גם לדרכים הרבות שניתן לממן באמצעותן את הטיול לחו"ל. רבים סבורים שאם אין להם את הכסף הדרוש לטיול, יהיה עליהם לדחות אותו או אפילו לוותר עליו.

אבל למען האמת רבים מאוד מקרב היוצאים לטיולים בארץ ומחוצה לה נעזרים בכלי פיננסי נפוץ – הלוואה למימון טיול. הלוואה למימון טיול יכולה לשמש חיילים משוחררים, טיולים משפחתיים מן המעלה הראשונה, טיולי מתנה לאירועים (כגון בר מצווה, חתונת כסף וכן הלאה), טיולים רומנטיים ועוד.

הלוואה למימון הטיול

ירח דבש עם משכנתא

זוגות רבים נוהגים לחגוג את המאורע המשמח של חתונתם על ידי יציאה לירח דבש. ישנם כאלה שמסתפקים בטיול צנוע, בעוד אחרים מבקשים להעניק לעצמם חוויה של פעם בחיים.

בפני חלק מהזוגות הללו עומדת אפשרות מיוחדת למימון הטיול – באמצעות המשכנתא. דרך מימון זאת מתאימה לזוגות שרוכשים דירה או שיש בבעלותם דירה משלהם. כאשר מדובר בזוג שרוכש דירה, ניתן להגדיל מעט את אחוז המימון, כלומר להוסיף לסכום המשכנתא המבוקשת את מחיר הטיול.

במידה ומדובר בזוג בעל דירה (כאן הטיול יכול להיות למשל טיול לכבוד חתונת הכסף, או לרגל התחלת עבודה חדשה) ניתן לקחת משכנתא על הדירה שידועה בשם "משכנתא לכל מטרה". היתרונות שבמימון הטיול באמצעות הלוואת משכנתא הם:
1.    ריבית נמוכה משכנתאות מאופיינות בריבית נמוכה במיוחד, לעומת מרבית סוגי ההלוואות האחרות שמוצעות לציבור הרחב.
2.    פריסה נוחה הלוואת משכנתא מאפשרת תנאי החזר נוחים, משום שהתשלום מוחזר לאורך תקופה ארוכה שיכולה להגיע גם לחמש עשה שנה ויותר.
3.    תחנות יציאה חלק ממסלולי המשכנתאות מאפשרות נקודות יציאה, כך שניתן להחזיר את ההלוואה ללא קנס, במידה ועולה האפשרות לכך.

הלוואה לטיול משפחתי מיוחד

משפחות ישראליות רבות נוהגות לחגוג אירועים מיוחדים באמצעות טיול יוצא דופן. טיול כזה יכול להיות לכבוד בר המצווה או בת המצווה של הילדים, לכבוד גיוס של הילד, כחגיגת פרישה של אחד ההורים ועוד.

טיולים כאלה מאופיינים בהיותם יקרים יחסית. בעיקר נכון הדבר כאשר מדובר בטיולים שאמורים לתת למשתתפים חוויה מיוחדת וחד פעמית. בפני משפחות שמבקשות לממן את הטיול על ידי הלוואה עומדות מספר אפשרויות, מלבד משכנתא:
1.    פניה לבנק שלהם פניה לפקיד הבנק שמכיר את בני המשפחה מהווה יתרון משום שלאור היכרותו עם בני המשפחה ועם אופן ניהול החשבון שלהם, קיים סיכוי גדול יותר שתאושר להם הלוואה בתנאים טובים.
2.    פניה לבנק מתחרה כמו בנושאי צרכנות אחרים, לא כדאי לזלזל באפשרות ההתמקחות על תנאי ההלוואה. פניה לבנק מתחרה, במקביל לבנק הקבוע של המשפחה, יכול לאפשר יכולת התמקחות וקבלת תנאי תשלום טובים יותר. בנקודה זו ראוי לציין שבנקים רבים יוצאים מעת לעת עם מבצעים שונים של מוצרים פיננסיים ובהם גם הלוואות.
3.    חברת כרטיסי האשראי חלק מחברות כרטיסי האשראי מאפשרות ללקוחותיהם להגיש בקשה להלוואה בסכומים בלתי מבוטלים, גם למימון חופשות ונופשים. יתרונה של דרך מימון זו טמון בכך שהיא מתאימה ללקוחות שניצלו את מלוא האפשרות לקבלת הלוואה מהבנק.
4.    חברות למימון חוץ בנקאי לצד הבנקים המסחריים הגדולים צצו בישראל, בשנים האחרונות, גם לא מעט חברות מימון שמציעות הלוואות בתנאים טובים.
5.    הלוואה דרך קרן השתלמות או קופת גמל הלוואה באמצעות פניה לחברה שמנהלת קרנות פנסיוניות, קופות גמל וקרנות השתלמות יכולה להפתיע. מדובר בדרך מימון לא רעה, שבה קופת הפנסיה או קרן ההשתלמות מהווה בטוחה עבור קבלת ההלוואה.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים