מחשבון השוואת משכנתאותעולם המשכנתאות הוא מורכב ומכיל משתנים ומרכיבים רבים – בעיקר מבחינת היבטי עלות המשכנתא, קרי גובה ההחזרים החודשיים והסכום הסופי שאותו על הלווים לשלם מעבר להחזר סכום ההלוואה המקורי. מחשבון השוואת משכנתאות נועד לפשט את תחום המשכנתאות, שכולל מסלולים רבים שניתן לבחור או לשלב ביניהם, חישוב מדויק לגבי גובה ההחזרים החודשיים או עלות המשכנתא עשוי להתברר כמשימה לא פשוטה אפילו לאלו ששולטים במספרים ובנתונים.

מחשבון השוואת משכנתאות מאפשר לבצע השוואה מדויקת ומושכלת יותר בין מסלולי משכנתא שונים והצעות שמקבלים מהבנקים על מנת לבחור באפשרות הזולה ו/או המתאימה ביותר מבחינת ההחזרים והעלות הסופית.

Use calculator and writing

מהותו של מחשבון השוואת משכנתאות

כמובן שמחשבון השוואת משכנתאות אינו מכשיר חישוב פיזי דוגמת מחשבון מתמטי אלא מדובר על מערכת מקוונת שנשענת על אלגוריתמים חישוביים שמסתמכים על נתונים שמוזנים אליה על ידי הלווים הפוטנציאליים או על ידי יועץ המשכנתאות. מחשבון השוואת משכנתאות הוא למעשה תוכנה יחסית פשוטה שנמצאת באתרים רבים לגבי משכנתאות וגולשי האינטרנט יכולים ברוב המקרים להשתמש בשירותי מחשבון השוואת משכנתאות בחינם באחד מבין מגוון אתרי המשכנתאות והפיננסים שקיימים ברשת.

לא נועד להחליף ייעוץ משכנתאות מקצועי

חשוב להבין כי מחשבון השוואת משכנתאות אינו משמש על מנת להחליף ייעוץ משכנתאות מקצועי או פגישות עם נציגי הבנקים למשכנתאות, מחשבון השוואת משכנתאות מסתמך על נתונים יבשים שמוזנים אליו ואין ללווים יכולת להתמקח איתו או לציין עובדות רלבנטיות שעשויות לספק הטבות במסלול המשכנתא המוצע. מחשבון השוואת משכנתאות בהחלט מסייע לקבל תמונת מצב כללית טובה ואמינה לגבי מצבכם בשוק המשכנתאות והוא יכול לפסול משכנתאות שמוצעות על ידי גורמים מסוימים מראש עקב הפרשי מחיר ותנאים משמעותיים.

כיצד מחשבון השוואת משכנתאות  עובד – אילו נתונים יש להזין

מחשבון השוואת משכנתאות איכותי ומקצועי מצריך הזנת נתונים רבים יחסית על מנת לקבל תשובה פרטנית ומדויקת, כאמור מכיוון שתחום המשכנתאות כולל משתנים רבים שמשפיעים על העלות ועל התנאים. מחשבון המשכנתא לוקח את כל הנתונים שהוכנסו אליו ומבצע שקלול וחישוב מתמטי מהיר כך שמתקבלת תוצאה לגבי עלות המשכנתא, המסלול המועדף בהתאם לתנאים שהוזנו וכדומה בהתאם לסוג המחשבון ולרמת הפירוט שלו.

חלק  מהנתונים שיש להזין אל תוך מחשבון השוואת משכנתאות עשויים להיות:
•    מטרת המשכנתא: רכישה, בנייה, שיפוץ, מיחזור וכדומה
•    שווי הנכס, ולעיתים פרטים טכניים אודותיו (שטח, חדרים)
•    הון עצמי
•    סכום משכנתא רצוי
•    הגורם שהעריך את שווי הנכס
•    אחוז המימון המבוקש
•    תקופת החזר ההלוואה
•    מסלול או מסלולי משכנתא רלבנטיים (ריבית משכנתא קבועה, משתנה, צמוד או לא צמוד למדד, מט"ח, פריים וכו')
•    בחירת לוח סילוקין למשכנתא (שפיצר, קרן שווה וכו')
•    פרטים לגבי הגבלות עבר על חשבונות הבנק
•    פרטים אישיים של הלווים – חלק לצרכי חישוב השוואת המשכנתאות וחלק לצרכי קבלת הצעות משכנתא מיוחדות על ידי מפעיל מחשבון השוואת משכנתאות

ישנם מחשבוני משכנתא שנועדו רק על מנת לקבל תמונת מצב כללית של עלות ההחזר למסלול משכנתא ספציפי וישנו פיתרון מקיף של מחשבון השוואת משכנתאות שמבצע השוואה בין כמה מסלולים.

כמובן שיש נתונים שגם מחשבון השוואת משכנתאות מקצועי ביותר לא יכול לדעת בוודאות כמו שיעור השינוי במדד לאורך שנים. כך שניתן להבין כי מחשבון השוואת משכנתאות נותן ללווים כוח וידע חשובים מאוד בתהליך קבלת המשכנתא המתאימה והמשתלמת ביותר אך הוא מהווה נדבך נוסף בתהליך הבחירה, הבחינה והייעוץ ותוצאותיו לא תמיד מוחלטות וודאיות.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים