ליסינג תפעולילפני שאנו מנסים להבין מהו ליסינג תפעולי יש להבין מהו ליסינג ככלל –  ליסינג הוא למעשה עסקת חכירה כמו שאנו מכירים מעולם הנדל"ן, בכל חודש אתם משלמים סכום כסף אותו סיכמתם מראש עם חברת הליסינג תמורת רכב חדש, זוהי למעשה עסקת מימון לרכב בתנאים נוחים.

איזה סוגים של ליסינג ישנם? ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. הליסינג המימוני שונה מהתפעולי בכך שבו אחראי הלקוח על כל הטיפולים השוטפים של הרכב, כמו כן הוא הבעלים של הרכב מרגע שהעסקה נחתמה בעוד שבעסקת ליסינג תפעולי הלקוח אינו הבעלים של הרכב וכל הטיפולים השוטפים עליו הם באחריות חברת הליסינג.

אשת עסקים מחזיקה את הטופס של הלסיניג

Image of business leader looking at camera in working environment

מה זה אומר בפועל? שאם יש בעיה עם המכונית חברת הליסינג אחראית לטפל בה וזאת ללא תשלום נוסף מצידכם.

היכן ליסינג תפעולי יעיל במיוחד?

עובדים רבים מגיעים למקומות עבודה ומצפים שחלק מתנאי ההעסקה שלהם יכללו קבלת רכב מהחברה, אמנם אותה קבלת רכב יכולה להקטין את שכר הנטו של העובד אך אין ספק כי התנאים המוקדמים מהווים עסקה נהדרת עבורו.

הנהג לא צריך להתעסק עם ביטוח הרכב, עם הטיפולים הנלווים שכרוכים באחזקת הרכב השוטפת (שעלולים להגיע לאלפי שקלים בשנה), לחידושי פוליסות ביטוח, להכנסת הרכב לטיפולים, לעשות לו טסט פעם בשנה, להתמקח עם חברות הביטוח על המחיר וכדומה.

תחזוקת ציי רכב לחברה היא לא עניין פשוט כל כך, יש להקצות משאבים רבים כדי שזו תתנהל נכונה ורבות הן החברות שמעדיפות להעביר את המושכות לחברה מקצועית שתנהל את צי הרכב במקומם.

איזה יתרונות יש לעסקאות ליסינג תפעולי?

עסקאות ליסינג תפעולי טומנות בחובן המון יתרונות כשהבולט בניהם הוא כמובן נוחות השימוש, אין ספק כי לכלי זה יש השפעה גדולה ואף מכריעה ולכן גם הרבה אנשים מוצאים את עצמם חותמים על עסקאות הליסינג התפעולי בשל סיבה זו.

ישנם יתרונות אחרים גדולים אך מעט פחות מדוברים ואחד מהם הוא המצב הכלכלי של עסקים בתחילת דרכם, הרי בתחילת דרכם עסקים תמיד נמצאים בחוסר מודעות לגבי העתיד שלהם ולכן הם מוצאים את עצמם מחפשים דרכים להשקיע בחברה אך בצורה כזו שתאפר להם קיצוץ בהוצאות במידה והוא יהיה נחוץ ואף הפסקת השירות. בגלל סיבה זו עסקים רבים אינם מעוניינים ברכישת צי רכבים חדשים שעלולים לעלות להם ביוקר ואף לגרום להפסד במידה ויהיה צורך למכור את חלקם או את כולם תוך תקופה קצרה.

ומה עוד חשוב לדעת על עסקאות ליסינג תפעולי?

עסקאות ליסינג תפעולי מורכבות מגורמים רבים ויש להבין שבתחום זה כל נושא נבדק לגופו תוך בחינת צרכי הלקוח ויכולותיו, תקופת החכירה המקובלת למשל היא שלוש שנים אך ישנן חברות שמקבלות תקופות ארוכות יותר, לפעמים עד חמש שנים גם והדבר יכול להוזיל באופן משמעותי במיוחד את עלות הרכב החודשית.

במידה ואתם מעוניינים במחירים מוזלים יותר (למשל רכבים מוזלים לעובדים מדרג נמוך) ישנן חברות ליסינג תפעולי שמספקות רכבים ישנים יחסית והתשלום החודשי עליהן הוא נמוך במיוחד. דבר נוסף שיש לשים אליו לב ברכבים מוזלים הוא עניין האבזור, חברות הליסינג התפעולי מציעות לפעמים רכבים במחירים מוזלים במיוחד אך אם תביטו במפרט הטכני של האבזור ברכב תגלו כי חסרים בו מרכיבים רבים שאולי חשובים לכם במיוחד.

קראו היטב את המפרט ובחרו עסקה שתשתלם לכם הן מבחינת המחיר אך גם מבחינת האבזור המלא של הרכב, כמובן שיש דברים שניתן לוותר עליהם אך יש דברים שלא ורצוי לשים לב לנושא זה.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים