ליסינג תפעולי פרטיההצלחה של שוק הליסינג בישראל באה לידי ביטוי בכמות הגדולה של רכבי ליסינג פרטיים ומסחריים הנמצאים היום על הכבישים ובחלק המשמעותי של עסקאות הליסינג המבוצע כיום בשוק הרכב הישראלי שירותי הליסינג השונים מאפשרים לנהגים פרטיים ולחברות המסחריות לצמצם הוצאות ולהחזיק ברכבים חדשים מבלי לרכוש אותו באופן מלא ומבלי לדאוג לתפעולו ואחזקתו השוטפת.

ישיבה בין שני אנשי עסקים לגבי ליסינג תפעולי פרטי

מצטרפים למהפכת הליסינג!

שירותי הליסינג הפכו בשנים האחרונות ליעילים במיוחד עבור חברות ועסקים גדולים וקטנים, שרצו להימנע מכאב הראש הכרוך באחזקת צי רכב פרטי וכך החלו להשתמש ברכבים של חברות הליסינג השונות, אולם התחרות העזה בתחום הביאה את החברות להיכנס במלוא העוצמה גם לשוק הפרטי.

ליסינג תפעולי וליסינג מימוני:

שירותי הליסינג מתחלקים לשני סוגים עיקריים: הליסינג התפעולי והליסינג המימוני. ליסינג תפעולי הוא שירות המאפשר לחברות, או לאנשים פרטיים לשלם סכום כספי חודשי וקבוע ולקבל בתמורה רכב אשר את עלות אחזקתו ממנת חברת הליסינג.

היתרון המרכזי בשירות הוא החיסכון בזמן והתעסקות עם עניני הרכב השונים, העברת טסט או תיקונים שונים במוסך מבוצעים על ידי חברת הליסינג, המספקת לנהגים רכב חלופי בעת הצורך. חבילות הליסינג התפעולי היו נפוצות בעבר בעיקר אצל בעלי העסקים ונבדלות אחת מהשנייה במחיר ובהיקף הטיפולים השותפים הנכללים בהן.

השירות השני הוא הליסינג המימוני, חברות הליסינג השונות סימנו במהלך שנת 2010 את שוק הליסינג המימוני הפרטי והחלו לפעול בו תוך הצעת מגוון אפשרויות לסיוע במימון רכישת רכבים.

ליסינג מימוני משול להלוואה כספית שמעניקה חברת הליסינג ללקוח על מנת לסייע לו לרכוש רכב חדש או רכב יד שנייה. את ההלוואה מחזיר הלקוח בתשלומים קבועים במשך תקופת הליסינג. כאשר תקופה זו מסתיימת, יכול הלקוח להחליט האם הוא רוצה לשלם את הסכום הנותר לרכישת הרכב, או למכור את חלקו ברכב לחברה ורכוש בעזרת הליסינג המימוני רכב חדש נוסף.

במהלך שנת 2010 ו2011 החלה המדינה ליישם רפורמה בשיטת החישוב של שווי הרכבים ועברה משיטת קבוצות הליסינג לתמחור פרטני עבור כל רכב תוך מתן עדיפות לרכבים בעלי רמת זיהום נמוכה.

ליסינג תפעולי פרטי:

אחזקת ציי הרכב הגדולים של החברות המרכזיות בישראל הפכה למיותרת עם כניסתן של חברות הליסינג לשוק, במקום להחזיק מחלקת רכב גדולה ומסורבלת ולהתעסק עם רכישה ומכירה של רכבים, החליטו ברוב המכריע של החברות לעבור לשירותי הליסינג.

אולם גם עבור השוק הפרטי יכול הליסינג הפרטי לחסוך זמן רב וכאב ראש הכרוך בהתעסקות השוטפת עם אחזקתו של הרכב, שכידוע גוזלת זמן רב. התשלום החודשי הקבוע עבור הטיפול הרכב חוסך ללקוחות הליסינג הפרטי דאגה לטיפולים השוטפים של הרכב, התעסקות עם הטסט השנתי וקבלת רכב חלופי במקרה של תקלה.

החבילות הזולות יותר שמציעות החברות הן של ליסינג תפעולי חלקי, הכולל חלק מסוים מהטיפולים השוטפים ברכב. בנוסף ניתן לשלם עבור חבילת ליסינג תפעולי מלא המשחררת את בעל הרכב מכל הדאגות הכרוכות באחזקת רכב תמורת תשלום קבוע מראש. החברה מספקת רכב חלופי ללקוח בכל מקרה של תקלה עבור כל תקופת הטיפול. ליסינג תפעולי חלקי מציע מגוון נמוך יותר של טיפולים ושירותים.

בניגוד לליסינג המימוני, השירות התפעולי אינו כרוך ביצוע תשלום ראשוני, אלא בתשלום חודשי קבוע בלבד, הנקבע לפי סוג הרכב ומצבו.
כיום מציעות חברות הליסינג לשלב את שני הליסינג המימוני והליסינג התפעולי ולרכוש חבילה משולבת של מימון ואחזקת הרכב. הלקוחות הפרטיים יכולים להימנע מכל ההתעסקות הכרוכה בתחום הרכב: הם יכולים לבצע את הרכישה דרך חברת הליסינג ולקבל אחזקה שוטפת של הרכב.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים