ליסינג מימוניכדי שנוכל להבין מה זה ליסינג מימוני עלינו להבין קודם כל מהו ליסינג, ובכן, פירוש מילה זו היא החכר – עסקת חכירה. אנו מכירים את המונח היטב מתחום הקרקעות ובתחום הרכב קוראים לעסקאות אלו עסקאות ליסינג אך הם דומים במיוחד.

אז מדובר על עסקת החכר של הרכב על פני תקופת זמן שהוחלטה מראש, מה ההבדל בין עסקה זו לשכירת רכב רגילה? בתום תקופת החכירה בעסקת ליסינג הלקוח יכול לרכוש את המכונית וזאת כשמקזזים ממחיר הרכב את התשלומים שבוצעו כבר בתקופת החכירה.

סגירת עסקה בין שני אנשי עסקים - ליסינג מימוני

אז למה שאנשים לא ילכו פשוט וירכשו רכב חדש? לא לכולם יש כמה עשרות אלפי שקלים כדי לרכוש רכב ואין הם מעוניינים לרכוש רכב ישן שיתקלקל להם על ימין ועל שמאל, עסקאות ליסינג מאפשרות לאנשים ממש כמו בעסקאות משכנתא ליהנות ממימון נוח במיוחד כדי שיוכלו לרכוש רכב חדש.

מהו ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני הוא למעשה הלוואה למימון רכב חדש כאשר המרכיב העיקרי ביותר בה הוא שהרכב הוא בבעלות הלווה ברגע שנכנס לעסקה, מדובר בדרך כלל על חברות שלא מעוניינות בכיסוי תפעולי או אנשים פרטיים שזקוקים להלוואה לרכישת רכב חדש.

מה ההבדל בין ליסינג תפעולי לליסינג מימוני ? חברות ליסינג תפעולי מספקות את כל השירותים שכרוכים באחזקת הרכב במסגרת התשלומים החודשיים, ליסינג מימוני לא כולל את כל אותם טיפולים ולמעשה אחזקת הרכב היא באחריות הלקוח בלבד, עובדה זו הופכת את הליסינג המימוני לזול בהרבה ולכן הוא גם כל כך פופולארי.

מה צריך לדעת על עסקאות ליסינג מימוני?

עסקאות ליסינג מימוני מורכבות משכירת הרכב לתקופות מוגדרות של עד 60 חודשים, דמי השכירות מבוססים על מחיר הרכב וההוצאות הנוספות של ההלוואה, בניגוד לעסקאות ליסינג תפעולי בהן הבעלות על הרכב היא של חברת הליסינג בעסקאות ליסינג מימוני ברגע חתימת החוזה הלקוח הוא בעל הרכב אך חברת הליסינג היא המוטב בפוליסה ועובדה זו מספקת לה את האפשרות לבטל את העסקה בכל עת ואף למכור את הרכב לאחר, בכל מקרה היא אינה יכולה סתם כך לעשות זאת ובדרך כלל אי קיום החוזה (תשלומים שלא שולמו) הם אלו שיגרמו לביטול העסקה.

כבעל רכב לכל דבר על הלקוח לדאוג למכונית, לעשות לה טיפולים שוטפים, לערוך לה את כל הטיפולים הקבועים והארעיים במוסך וכמובן לבטח את הרכב בביטוח חובה וביטוחים נוספים במידה והם נדרשים.

מהם היתרונות של ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני טומן בחובו הרבה מאוד יתרונות, הוא מאפשר למשל לבעלי עסקים ליהנות ממימון בתנאים מאוד טובים ללא השקעת ההון הראשוני שיכול להיות לפעמים גבוה במיוחד, בתקופות ההחכר אותם בעלי עסקים גם יוכלו להשיב את התשלומים על בסיס הרווחים שלהם בחברה.

הטבות מס הן גם חלק בלתי נפרד מעסקאות ליסינג מימוני ולכן הן הופכות את העסקאות לכדאיות במיוחד עבור עסקים, מדובר על הטבות נהדרות אך בטרם חתימת העסקה יש לוודא היטב מהן הטבות המס אותן אתם מקבלים.

וליתרון הברור ביותר של עסקאות ליסינג מימוני – האפשרות לקבל כל שלוש שנים רכב חדש. בתום תקופת הליסינג אתם יכולים לרכוש את הרכב ששכרתם בסכום שנשאר אך תוכלו גם לחדש את עסקת הליסינג ולקבל רכב חדש לחלוטין, עסקה מסוג זה היא משתלמת במיוחד משום שתמיד ניתן ליהנות מרכב חדש שמן הסתם דורש פחות טיפולים – עובדה שמהווה חיסכון כספי בפני עצמה.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים