הלוואה לסגירת המינוסאנשים לווים כספים מהבנק או מחוץ לבנק מסיבות רבות ומגוונות. יש אנשים שלווים כספים כדי להקים עסק ואילו אחרים זקוקים לכך כדי לארגון חתונה ראויה לשמה.

יש אנשים שלווים כסף כדי לעזור לילדים לרכוש דירה ויש כאלה שעושים זאת כדי לרכוש דירה לעצמם. יש הלווים כספים כדי לשפץ את הבית ויש שעושים זאת כדי לממן לימודים לילדים.

אך הפעם, נציין מטרה חשובה נוספת שבגינה נוהגים רבים לבקש הלוואה. המטרה הזאת היא סגירה של מינוס בחשבון. מסתבר שלהלוואה זאת יש הרבה יותר משמעות ממה שנדמה והרעיון העומד מאחוריה לא כזה מופרך, אפילו הגיוני.

מחשב איך לכסות את המינוס

עוברים מהפך מחשבתי

בין האנשים שמבקשים הלוואה לסגירת מינוס ניתן למצוא לא מעט כאלה שמרגישים שהבנק דחק אותם לפינה. אנשים כאלה, שחלקם קיבלו טלפון בהול מסניף הבנק, על כך שהחשבון נמצא בחריגה ועוד מעט יחזרו שיקים, מרגישים לא פעם עם הגב אל הקיר. בין אם המצב באמת כזה ובין אם לאו, חשוב לזכור שהלוואה לסגירת מינוס בחשבון יש גם משמעויות נוספות. אחת החשובות שבהן היא ההזדמנות לעבור מהפך מחשבתי מבחינת ניהול התקציב המשפחתי.

כאשר אנשים סובלים ממצב של מינוס כרוני בחשבון, הם מתקשים לדעת באמת מהו מצב החשבון שלהם, איך הם מסתדרים עם ההכנסות, מהן באמת ההוצאות השוטפות. אנשים רבים שנמצאים בחשבונם ביתרת חובה למעשה חוששים לנהל מעקב הדוק אחר מצב החשבון בגלל ההרגשה הרעה שמעקב כזה גורם להם.

חשוב להבין שכאשר סוגרים את המינוס באמצעות הלוואה אפשר לשנות את התפיסה הפיננסית, להתחיל לחיות עם תקציב מסודר, מאוזן, ברור ושקוף. בצורה כזאת, כך מסתבר, ניתן לא פעם לחיות נכון יותר, לבזבז פחות והכי חשוב – להיכנס לשליטה.

לווים וחוסכים

חשיבות נוספת שניתן למצוא בצעד של לקיחת הלוואה לצורך סגירת המינוס היא חשיבות כלכלית פשוטה וברורה. גם כיום, כאשר הריביות עבור יתרת חובה אינן גבוהות כבעבר, ניתן לקבל הלוואות זולות יותר לצורך כיסוי מינוס. חשוב לזכור שמסגרת בחשבון אומנם מאפשרת למשוך כספים, אבל כאשר נמצאים במינוס – משלמים על כך ריבית, לעיתים גבוהה למדי.

ברגע שלוקחים הלוואה ומכסים את המינוס למעשה ניתן לחסוך לא מעט כסף. יתירה מכך, הלוואה שמחזירים מדי חודש היא כלי פיננסי ברור ושקוף וגם קל לשליטה. מינוס בחשבון הוא סוג של הלוואה אבל כזאת שקשה לעקוב אחריה ולשלוט בה.

מפסיקים את אוי הוודאות

עבור אנשים רבים שכבר לקחו הלוואה לסגירת מינוס, המשמעות החשובה ביותר היא שמאותו רגע ואילך נפסקה עבורם אי הוודאות. במקום לחשוש מפני טלפון מהבנק, במקום לא לדעת איפה עומדים בחשבון, במקום לדעת האם יחזרו שיקים והאם לא יאושרו הוראות קבע, אפשר פשוט להיות רגועים.

כאשר החשבון נמצא ביתרה חיובית, זהו המצב הנכון והבריא ביותר מבחינה כלכלית. כאשר החשבון נמצא בפלוס, קל לבצע תכנון פיננסי ארוך טווח ולרוב גם קל יותר לעמוד גם בהוצאות בלתי צפויות, שמגיעות מעת לעת ובאופן טבעי כחלק מהחיים.

לומדים לחיות במסגרת

כדאי לדעת שתהליך של למידה לחיות בתוך המסגרת של התקציב, בלי מינוס כרוני, הוא תהליך חשוב ולא תמיד פשוט. עם זאת, המאמץ הוא כדאי והיום הוא גם קל יותר מתמיד. ניתן למצוא הרבה מאוד עצות וטיפים לתכנון פיננסי יעיל יותר, ורובם כוללים חיים ללא מינוס.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים