טיפים להלוואה חוץ בנקאיתכמו בכל תחום פיננסי וצרכני בחיים, גם בעולם של הלוואות חוץ בנקאיות יש דברים שיש לעשות ושכדאי לדעת לפני קבלת הכסף. להלוואות יש כמובן עלות בצורת ריבית, הצמדה וכדומה ולכן יש חשיבות גדולה יותר לבצע את התהליך בצורה הנכונה, הזהירה והיעילה ביותר על מנת לבחור באפשרות ההלוואה המתאימה ביותר וגם הזולה ביותר בסופו של דבר. טיפים להלוואה חוץ בנקאית אלה יסייעו לכם לעשות סדר במחשבות ולדעת מה לבדוק ואילו פרטים לברר לפני שאתם פונים לקבלת הלוואה חוץ בנקאית.

שאלו את עצמכם האם ההלוואה הכרחית

הטיפ הראשון הוא טיפ חשוב ורלבנטי לכל רכישה או התחייבות פיננסית, עצרו רגע ושאלו את עצמכם האם לקיחת ההלוואה היא באמת הכרחית או שניתן לוותר על לקיחת התחייבות נוספת על עצמכם. כיום אפשר בקלות לקבל הלוואה חוץ בנקאית לכל מטרה כמו מימון חופשה יוקרתית או רכישת הרכב החדש והמפואר שרציתם, אך לקיחת הלוואה עבור רכישת מותרות כאלו ואחרות יכולה להיות בעיה כאשר באמת תהיו זקוקים לכסף וכבר לא יישארו לכם אפשרויות מימון בנקאיים וחוץ בנקאיים.

אדם מחשב ריבית מול חשבוניה

דעו מה האפשרויות שלכם

לפני ההחלטה לגבי איזו הלוואה חוץ בנקאית לקחת חשוב להכיר את מגוון האפשרויות הקיימות בשוק כיום למימון חוץ בנקאי. אם הבנק מסרב להעניק לכם אשראי או שאינכם רוצים לנצל את מסגרות האשראי הבנקאיות שלכם אז ישנם מגוון רחב של גופים שמעוניינים להציע הלוואות חוץ בנקאיות.
•    
חברות אשראי: הלוואות מחברת אשראי במהירות ולכל מטרה, לא ערבים או בטחונות מיוחדים, עד 30,000 ש"ח ועד 3 שנים.
•    
חברות ביטוח או בתי השקעות: מימון באמצעות חברת ביטוח או בית השקעות, הלוואה חוץ בנקאית על חשבון חיסכון פנסיוני או קופת גמל.
•    
חברות פרטיות: גופי מימון פרטיים אשר עוסקים בהענקת הלוואות לכל מטרה לציבור הרחב.
•    
ליסינג: שכירת רכב או ציוד לתקופות ארוכות במסלולי תשלום מגוונים.

התאימו את סוג ההלוואה לתנאים בשטח

כל הלוואה חוץ בנקאית מגיעה עם תנאים שונים שקובעים בסופו של עניין את העלות הממשית של ההלוואה, תנאים כמו ריבית רגילה על ההלוואה, ריבית פיגורים במקרים של איחור בתשלום, הצמדה ועמלות שונות. חשוב מאוד לבחור בהלוואה המתאימה ביותר לתנאים שלכם בשטח כך שתוכלו לעמוד בהחזריה וגם לעשות זאת תוך שמירה על רמת חיים והוצאות נאותה.

הריבית היא המרכיב העיקרי שמשפיע על עלות ההלוואה, ולכן יש להכיר את סוגי הריבית הקיימים ולבחור באפשרות שמתאימה ביותר למצבכם. ריבית דולרית לבעלי הכנסה דולרית, ריבית צמודה למדד, ריבית פריים, ריבית משתנה לתקופות של ירידות ריבית וקבועה לתקופות של העלאות ריבית וכדומה.

ערכו סקר שוק והשוו הצעות

מאוד חשוב לבצע סקר שוק מקיף ולהשוות הצעות עבור הלוואה חוץ בנקאית, ההבדלים בתנאים המוצעים לכן יכולים להיות משמעותיים ושינוי של כל אחוז ריבית משמעותו הרבה כסף בחישוב כללי של כל ההלוואה. פנו לכמה שיותר גורמי מימון חוץ בנקאיים והשוו את ההצעות זו מול זו מבחינת הסכומים האפשריים, הריביות, תנאי ההחזר ושאר העלויות.

דעו מול מי אתם עובדים

מאוד חשוב לבחור בספק הלוואה חוץ בנקאית מורשה ומקצועי, יש לדעת מול מי עובדים וממי אתם מקבלים את הכסף. הענקת הלוואות חוץ בנקאיות מצריכות אישור ממשרד האוצר וכן חשוב מאוד לוודא כי גורם המימון פועל על פי תקנות חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות. אם עובדים מול חברת הלוואות פרטיות יש לוודא כי לא מדובר על מלווי שוק אפור שמציעים הלוואות מהירות אך בתנאי ריבית וגבייה גבוהים ושלא במסגרת החוק.

כמו כן, חשוב מאוד לשים לב שלא דורשים מכם דרישות לא הגיוניות כמו לא לחתום על חוזה, לתת צ'ק ביטחון פתוח וכדומה.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים