הלוואות לסטודנטיםסטודנטים הם קהל יעד ייחודי, גם מבחינת מצבו הנוכחי וגם מבחינת גופים פיננסיים וצרכניים בהסתכלות על עתידם, מצד אחד מדובר אל צעירים עם מעט מאוד הכנסה והרבה הוצאות יחסית ומצד שני אלו אקדמאים ואנשי מקצוע לעתיד עם סבירות גבוהה להכנסה קבועה ומכובדת בעתיד שהופכת אותם ללקוחות פוטנציאליים טובים מאוד לטווח הארוך.

בגלל סיבות אלו הלוואות לסטודנטים הן תחום מפותח שמציע מגוון מסלולים והטבות מיוחדות לסטודנטים שלרוב מאוד זקוקים לכסף לצרכים השונים בתקופת הלימודים. הלוואות ניתנות לסטודנטים דרך הבנקים וגם דרך גופים פיננסיים ופרטיים אחרים כאשר יש לבחון כמה מסלולים לפני קבלת הלוואה ולהשוות את התנאים, היתרונות והחסרונות של כל שיטה ומסלול.

חישוב הלוואה לסטודנטים

סוגי הלוואות לסטודנטים

בעיקרון יש שתי סיבות בהן מעניקים הלוואות לסטודנטים, הלוואה למימון שכר הלימוד והלוואה לצרכי מחייה שיכולה לממן שכר דירה, רכב, הוצאות מחייה בסיסיות ועוד מגוון מטרות והוצאות. מבין שתי הסיבות האלו ללקיחת הלוואת סטודנט ניתן לחלק את ההלוואות לשלושה סוגים מרכזיים:

הלוואה למימון שכר לימוד בהחזרים חודשיים ופריסת תשלומים לאורך שנת הלימודים.
הלוואה למימון שכר הלימוד כאשר החזר ההלוואה נדחה עד לסיום התואר או הלימודים. מסלול זה אטרקטיבי כי הוא מוריד את לחץ ההחזר מהתקופה הלחוצה בכל מקרה מבחינה כלכלית ונפשית של לימודי הסטודנטים ודוחה את החזר ההלוואה רק לאחר סיום הלימודים והתחלת קבלת משכורת או הכנסה אחרת מעבודה מסודרת. בסוג זה של הלוואות לסטודנטים ניתן לבחור בין מסלול שבו לא מחזירים כלום לאורך הלימודים אלא רק לאחריהם, במסלול "גרייס" שבו מחזירים את סכום ההלוואה לאחר סיום הלימודים ובמהלך הלימודים מחזירים רק את הריבית על ההלוואה.

הלוואות לסטודנטים למימון צרכי מחייה כאלו ואחרים, מקבלים סכום כסף כלשהו לחשבון הבנק ומחזירים במגוון מסלולים, לאורך השנה או בפריסה רחבה לאחר סיום הלימודים.

יש לציין כי הלוואות לסטודנטים למימון שכר הלימוד שניתנות במסלול "גרייס" בו מחזירים את ההלוואה רק לאחר סיום הלימודים הן לתקופה ממוצעת של 3-4 שנים כאשר ההלוואה היא מהבנקים או מגופים פיננסיים אחרים וכאשר ההלוואה היא מחברת הלוואות פרטית ומתמחה ניתן לפרוס את התשלומים אפילו לתקופות של מעל עשר שנים לאחר סיום הלימודים. כמובן שככל שתקופת ההחזר ארוכה יותר אחוזי הריבית עולים כי עולה גם הסיכון לחברה המלווה.

גופים שמעניקים הלוואות לסטודנטים

שוק ההלוואות לסטודנטים רחב מאוד כפי שכל שוק ההלוואות בישראל רחב ומקיף כיום לעומת המצב בעבר. ניתן לקבל הלוואות לסטודנטים מהגופים הבאים:
– הבנקים המסחריים בישראל
– מחברות האשראי – הלוואות חוץ בנקאיות עד 30,000 ש"ח ועד 3 שנים.
– חברות הביטוח – כהלוואות חוץ בנקאיות רגילות או על בסיס חיסכון פנסיוני שקיים מעל 3 שנים (לרוב לא רלבנטי לסטודנטים צעירים).
– חברות הלוואות פרטיות – חייבות בתעודה מטען בנק ישראל שמאשרת עיסוק בהלוואות וכמו כן בחינה טובה של הלקוח את הגוף המלווה תנאי ההלוואה.

מדוע הלוואות לסטודנטים הן כדאיות

מעבר לעובדה שסטודנטים הם לרוב מעוטי הכנסות וזקוקים לכל הכנסה נוספת הלוואות לסטודנטים הן אטרקטיביות לציבור זה בגלל שהגופים המלווים, בעיקר בנקים וחברות פיננסיות, מעניקים תנאי הלוואה נוחים מבחינת ריבית ודחייה בהחזרי ההלוואות בגלל הרצון לשמר את הסטודנטים כלקוחות עתידיים. הלוואות לסטודנטים והריבית שלהן יכולות להיות זולות יותר לעומת כניסה למינוס ותשלום ריבית משיכת יתר.

בנוסף, הגופים המלווים מנסים למשוך לקוחות לקחת הלוואות לסטודנטים באמצעות מתנות והטבות שונות מעבר להלוואה עצמה שיכולות להיות יעילות ובעלות ערך לסטודנט.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים