הלוואות לעסקים קטניםיש הרבה עסקים קטנים בישראל, זאת יכולה להיות מכולת וזה יכול להיות איש מחשבים, זו יכולה להיות בונת ציפורניים וזה יכול להיות גנן אך מה שמשותף באמת לכולם היא העובדה שהם כולם עצמאיים ועל כתפם מונח העסק במלוא מובן המילה.

אם יש לכם עסק או אם אתם מעוניינים לפתוח עסק ייתכן מאוד שתהיו זקוקים להלוואה לצורך הקמתו או לצורך הרחבה שלו, כמו כן בלא מעט מקרים נלקחות הלוואות כדי לעבור תקופות קשות. הלוואות לעסקים קטנים מתחלקות לשתיים: הלוואות מסובסדות על ידי המדינה או על ידי קרנות מסוימות והלוואות מהשוק הפרטי או הבנקים.

ישיבה בין הבנק לעסק קטן לגבי הלוואה

על הלוואות לעסקים קטנים מהבנקים או סבסוד של המדינה או קרן:

הבנקים הם מלווים מאוד משמעותיים לעסקים קטנים כגדולים אך חשוב להבין שכדי לקבל הלוואה מהבנק אתם צריכים להיות מאוד רציניים, פעמים רבות הם מבקשים תוכנית עסקית מסודרת שמגדירה את מטרת ההלוואה ואם לא די בכך היא כוללת את התוכנית להחזרת אותה ההלוואה.

הלוואות מסובסדות הן הלוואות שמעניקות לבעל העסק הטבות ייחודיות וזאת משום שקרנות רבות וגם המדינה מעוניינים לעודד את המשק ואת העצמאיים במשק, יש קרנות לעולה העצמאי, קרנות לחקלאים, לנשים ועוד. חשוב להבין שלא כל עסק יכול לבוא ולבקש הלוואה מסובסדת ולרוב יש לעמוד בקריטריונים רבים, כמו כן תקופת ההמתנה היא די ארוכה אך בסופו של דבר היא משתלמת.

הלוואות לעסקים קטנים בחסות המדינה מספקים הלוואות של עד חצי מיליון שקלים וההחזר יכול להתפרס על פני 55 תשלומים או על פני 5 שנים.

ומה לגבי הלוואות לעסקים קטנים מהשוק הפרטי?

השוק הפרטי הוא שוק שתמיד קל בו יותר וזאת משום שהריבית שלו תמיד תהיה גבוהה יותר מהריביות של הבנקים, המדינה או הקרנות, בדרך כלל מי שפונה לשוק הפרטי הוא מי שלא הצליח לקבל הלוואה דרך אותם הגופים האחרים.

יש מסלולים רבים של הלוואות לעסקים קטנים ובכל פעם הם מותאמים ללקוח באופן ספציפי, כך תוכלו לראות שתקופות ההחזר משתנות, הריביות משתנות וכדומה. מי שמעוניין לקבל הלוואה משודרגת במיוחד יכול לעשות זאת דרך פקטורינג.

כאן מדובר על צורת מימון לעסקים בה העסק לוקח הלוואה ואין הוא צריך להחזירה משום שהיא תמורת חובות הלקוחות לעסק, זאת אומרת שאם נתתם שירות ללקוח בשווי של מאה אלף שקלים וסיכמתם עם אותו לקוח כי השכר ישולם לכם בתנאי תשלום של שוטף + 50 אך אתם זקוקים לכסף עכשיו תוכלו למכור את החשבוניות לחברה שמספקת שירות של פקטורינג ולקבל ממה את הכסף באופן מיידי.

החברה אינה עושה זאת בחינם ובתמורה היא מקזזת אחוז מסוים מאותו נתח וכל שעליכם לעשות הוא למצוא חברה שגובה עמלות נמוכות.

מה חשוב לדעת על הלוואות לעסקים קטנים?

קודם כל חשוב להבין שהרבה עסקים נמצאים במצוקה והמדינה מעודדת אותם לצאת ממשברים, לגבי הבנקים רק נאמר כי הם פתוחים למשא ומתן ועליכם לוודא שאינכם משלמים ריבים מופרזת, כמו כן חשוב לציין כי הבנק הוא לטובתכם ולכן רצוי להתייעץ עם גורמים מביני עניין בבנק עצמו לפני שמקבלים החלטות.

נושא עליו לא מדברים רבות הוא העניין המשפחתי והחברתי, לא מומלץ לקחת הלוואת מהמשפחה והחברים משום שיש לכך השלכות קשות במקרים רבים מידי.

ולסיכום נאמר כי יש חשיבות גדולה לפתור את הלחץ הכספי המיידי שכן הלחץ שכרוך בחובות לא מוסיף דבר להתפתחות העסק.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים