הלוואה לחיילים משוחרריםתאריך השחרור מצה"ל הוא יום בעל משמעות רבה לכל חייל. לא משנה אם מדובר בחייל ששירת ביחידה לוחמת, קצין שמילא את חובתו במסגרת שירות החובה, חייל ממקצועות תומכי הלחימה, או חייל ששירת בתפקיד עורפי, מדובר ביום משמח ומרגש.

ביום השחרור אפשר לפשוט את המדים, לחזור וללבוש את הבגדים האזרחיים, ולהתחיל לחשוב קדימה. התוכניות לעתיד של מרבית החיילים המשוחררים כוללות, בדרך כלל, מחשבות על המשך הלימודים, בחירת מקצוע, הרצון לעבור לדירה ולחיות באופן עצמאי, לפתוח עסק, ולפעמים גם הרצון לבנות בית ולהקים משפחה.

מכיוון שכל התוכניות לעתיד כרוכות בהוצאה כספית בלתי מבוטלת, הרי שעל המשוחרר הטרי לחשוב גם על האופן שבו הוא מתכוון לממן את התוכניות הללו.

חישוב בין רואי חשבון לגבי הלוואה לחיילים משוחררים

אחת הדרכים שבעזרתן ניתן להתחיל ולהגשים את התוכניות העתידיות היא באמצעות הלוואה. אחת מסוגי ההלוואות המיוחדות, היא זו המיועדת במיוחד לחיילים משוחררים, אשר מילאו את חובתם לעם ולמדינה.
ההלוואה זו ניתנת באמצעות בנק אוצר החייל, בשיתוף היחידה להכוונת חיילים משוחררים.

היחידה להכוונת חיילים משוחררים

היחידה להכוונת חיילים משוחררים, שהוקמה כמעט עם קום המדינה, היא גוף שהוקם למען החיילים המשוחררים ולרווחתם. מטרתה המוצהרת היא להקל על המשוחרר הטרי בצעדים הראשונים בחייו האזרחיים, באמצעים שונים. עבודת היחידה כולל ייעוץ והדרכה אישית, כנסים, הרצאות ופרסומים שונים.

היחידה שמה לה למטרה לקדם את החייל המשוחרר באמצעות רכישת השכלה ברמות שונות, סיוע במציאת עבודה והתפתחות מקצועית ואישית.

אחת הדרכים שבהן מסייעת הקרן לפונים אליה, היא באמצעות בזיקת זכאותם לקבלת הלוואה.

מטרת ההלוואה

משוחרר טרי, אשר מעוניין לצאת לטיול בדרום אמריקה, או לרכוש מכונית ספורט בעלת גג נפתח, לא יוכל להגשים את חלומו באמצעות ההלוואה הייעודית לחיילים משוחררים. מטרת ההלוואה היא לקדם את החייל המשוחרר.

בכדי לעזור לחיילים המשוחררים להתקדם, הגדירה היחידה להכוונת חיילים משוחררים מספר מטרות, אשר רק עבורן תאושר ההלוואה הייחודית.

המטרות שהוגדרו הן:

  • חינוך – לימודים לבגרות, לימודים גבוהים והכשרה מקצועית.
  • בריאות – קבלת טיפולים רפואיים מסוגים שונים.
  • דיור – תשלומי שכר הדירה או תשלום שנדרש לצורך רכישת דירה.
  • התבססות כלכלית – באמצעות עזרה במימון הקמת עסק.
  • שונות – במקרים מסוימים תאשר היחידה הלוואות למטרות אחרות, שנמצאו כמוצדקות.

סכומי ההלוואה

כאמור, מטרת ההלוואה לחיילים המשוחררים, היא סיוע לחיילים משוחררים שמספרם, כידוע, רב ביותר. העובדה שישנם חיילים משוחררים רבים אשר פונים ליחידה להכוונת חיילים משוחררים, מצד אחד, וקיום מגבלה של תקציב פנוי לטובת הלוואות מסובסדות לחיילים, מצד שני, מחייבת להגביל את סכומי ההלוואות המאושרות למשוחררים.

מרבית ההלוואות המאושרות ניתנות בסכומים של בין 2000 ל-5000 ש"ח, כאשר במקרים מיוחדים מאושר סכום גבוה יותר, של 12,000 ש"ח.

למה זה טוב?

ראינו שסכום ההלוואה מוגבל, בדרך כלל, לסכומים נמוכים יחסית. מה, אם כן, היתרון שבפניה ליחידה לחיילים משוחררים, לצורך קבלת ההלוואה? להלוואה כזו כמה יתרונות:
1.    ריבית הריבית בגין הלוואות אלה, היא בדרך כלל נמוכה במידה משמעותית מהמקובל.
2.    החזר חודשי הלוואות בסכומים צנועים, כרוכים בתשלום חודשי נמוך. חיילים משוחררים אשר מחוסרים, על פי רוב, ניסיון כלכלי משמעותי, לא צפויים להסתבך מבחינה כלכלית, בשל לקיחת הלוואה גדולה.

איך מגישים בקשה?

על מנת להגיש בקשה לקבלת הלוואה לחיילים משוחררים, יש לפנות למשרדי היחידה, למלא טפסים בדבר הסכום המבוקש, מטרת ההלוואה, וכן לספק אסמכתאות המגבות את הבקשה.

כדאי להכין מראש את המסמכים הנדרשים, כגון חוזה שכירות, אישורים רפואיים, תעודת נישואין וכדומה. אם הבקשה תאושר, מופנה הזכאי לסניף הבנק, להמשך התהליך.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים