הלוואת גישורהלוואות גישור הן מסלול ייחודי שנועד, כפי שהשם מרמז, לגשר על פני תקופה כלשהי בה הלווים זקוקים למימון מסוים אך אין להם את ההון העצמי לצורך כך והם צפויים לקבל סכום כסף בעתיד – כך שהמלווה מגשר עבורם על פני אותה תקופה, מאפשר להם לבצע את העסקה הרצויה ולהחזיר את ההלוואה בצורה נוחה לאחר קבלת הכסף.

הלוואות גישור הן לרוב הלוואות לתקופות זמן קצרות מאוד של עד 3 שנים ולרוב אף פחות, באופן כללי על מנת לקבל אישור להלוואה כזו שמציעה יתרונות רבים שיפורטו מיד יש להוכיח כי אכן קיים סכום כסף שהלווים יקבלו בוודאות בתוך טווח הזמן שהוקצב להחזר ההלוואה.

מחשבון ודפים לחישוב הלוואות גישור

פירוט השיטה של הלוואות גישור

מסלולי הלוואות גישור נקראים לעיתים גם הלוואות בלון או הלוואות גרייס, אלו שמות שונים לשיטת החזר כמעט זהה. בבסיס השיטה של הלוואות גישור הלווים מקבלים את הסכום הדרוש להם למימון אך הם אינם משלמים החזרים חודשיים של הריבית וחלק מהקרן כמו במסלולי הלוואה רגילים אלא מחזירים בכל חודש רק את הריבית ותוספות אחרות כאשר את הסכום הגדול ביותר שהוא החזר קרן ההלוואה (הסכום המקורי) מחזירים רק בסיום תקופת ההלוואה בתשלום אחד. האפשרויות הקיימות בהלוואות גישור מבחינת מה משלמים בכל חודש הן:

הלוואת גישור רגילה: הלווים מחזירים בכל חודש של תקופת ההלוואה שנקבעה מראש רק את הפרשי הריבית וההצמדה (אם יש הצמדה) או את הריבית בלבד ובסיום התקופה מחזירים את כל קרן ההלוואה בתשלום אחד.

גישור מלא: אין החזרים חודשיים כלל, לאחר סיום תקופת ההלוואה הלווים מחזירים בתשלום אחד או שניים את כל קרן ההלוואה בתוספת כל הפרשי ההצמדה (שוב, אם ישנה) והריבית שנצברה לאורך התקופה.

הלוואות גישור מתאימות רק ללווים שיודעים בוודאות כי יקבלו סכום כסף שיספיק לכיסוי ההלוואה במלואה בסיום התקופה. אם אין מקור כספי עתידי כזה בוודאות והלווים פשוט לא רוצים לשלם הרבה בכל חודש, הם עלולים למצוא את עצמם בבעיה בסיום התקופה.

הלוואות גישור לרכישת נכס

האפשרות הנפוצה ביותר של הלוואות גישור היא בתחום המשכנתאות ורכישת נכסים למגורים. במקרים אלו הלווים מבקשים לרכוש דירה חדשה לפני שמכרו בפועל את דירתם הישנה, לכן הם צריכים הלוואות גישור על מנת לממן את רכישת הנכס החדש אך הם יודעים כי בתוך זמן קצר יקבלו סכום כסף לכיסוי אותה הלוואת גשור ממכירת הנכס הישן. במצבים אלו הביטחונות עבור הלוואות גישור הן הנכס הקודם שנמצא בבעלות הלווים והצבת ערבות בנקאית או סוג אחר של עירבון מוסכם לתקופה שבה הנכס הישן אינו בבעלות הלווים.

הלוואות גישור על בסיס חסכונות

אפשרות נוספת ונפוצה מאוד של הלוואות גישור היא קבלת הלוואה על סמך שחרור עתידי של חיסכון כלשהו – הכוונה היא לקופות גמל, קרנות השתלמות, קופות פיצויים וכדומה. הלוואות גישור אלו הן אידיאליות אם צריכים מימון אך החיסכון אינו נזיל עדיין והלווים מעדיפים לחכות לשחרורו במועד המתוכנן. ניתן לרוב לקבל מימון של עד 100% משווי החיסכון כי מאוד קל להוכיח כמה כסף ישתחרר במועד שחרור קופת בגמל או קרן ההשתלמות.

ריביות והצמדה על הלוואות גישור

כמו כל מסלול הלוואה אחר, גם הלוואות גישור יכולת להיות מוצמדות למדד או ללא הצמדה וגם הריבית יכולה להיות על בסיס הריביות השונות שנפוצות בשוק ההלוואות (פריים, קבועה, משתנה וכו'), ברוב המקרים הלוואות גישור יוצמדו למדד על מנת לשמור על ערך הכסף.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים