הלוואות בנק יהבבנק יהב הינו אחד הבנקים הקטנים, אך הצומחים בקצב המהיר ביותר, במערכת הבנקאות המסחרית בישראל. הבנק, שהיה בעבר מזוהה בלעדית כמעט עם מגזר עובדי המדינה עבר ועובר מהפכה מיתוגית ולצד הפנייה לעובדי מדינה פונה כיום לשוק הקמעונאי.

בנק יהב הוא בבעלות משותפת של בנק מזרחי טפחות ושל החברה למפעלי כלכלה ותרבות לעובדי המדינה אשר נמצאת בעצמה בבעלות משותפת של הסתדרות העובדים ומדינת ישראל.

הלוואות בנק יהב אינן רק לעובדי מדינה והוא למעשה אינו הבנק המספק שירות זה במסגרת מכרז החשכ"ל, הבנק מציע הלוואות ללקוחות פרטיים ועסקיים, כאשר המשכנתאות מנוהלות דרך מזרחי טפחות.

בנק יהב מקדם מדיניות של הוזלת עמלות ומתן שירות בנקאי איכות וזול ללקוח. מבחינת הלוואות בנק יהב פועל באופן שונה מעט מהבנקים הגדולים ומציע לרוב סכומי אשראי קטנים יותר אך במגוון אפשרויות אטרקטיביות.

לוגו של בנק יהב הלוואות

הלוואות לעובדי מדינה

למרות שבנק יהב אינו מספק כאמור את הלוואות עובדי המדינה במסגרת מכרז החשב הכללי במשרד האוצר ולמרות שהוא לא בנק בלעדי למגזר זה, הוא לא יכול להתכחש לשורשיו ולכן הוא עדין מציע הלוואות ייעודיות לעובדי מדינה בעלי חשבון בבנק וגם למי שכבר אין לו חשבון עו"ש בבנק אך הוא עובד מדינה פעיל.

הלוואות בנק יהב לעובדי מדינה כוללות מסלולים שונים ב"ריבית יהב", ריבית אטרקטיבית ומופחתת לעומת המקובל בשוק. כך, הלוואות אלו משמשות למימון מטרות פרטיות שונות, יש הלוואה של עד 4,000$ לחופשה בחו"ל, מימון רכב, אירועים, ללימודים גבוהים ותנאים מיוחדים למי שחוסך במסלולי חיסכון לדירה.

מימון רכב

הלוואות בנק יהב בשיתוף עם חברות הליסינג וההשכרה באדג'ט ואוויס כוללות מימון לרכב חדש בתנאים מסובסדים ומיוחדים. המימון הוא עד 100% משווי הרכב, לתקופה של 5 שנים ותוך שעבוד הרכב הנרכש.

הלוואות לשכירים

שכירים אשר מנהלים בבנק יהב חשבון עו"ש זכאים להלוואות לכל מטרה, במגוון מסלולים ובתנאים אטרקטיביים של ריבית ותנאי החזר. המסלולים עצמם והריביות לגבי כל הלוואה צריכים להיות מבוררים פרטנית בסניפי הבנק, כאשר יש קשר למהות החשבון, היכרות עם הלקוח, סכומים המתגלגלים בחשבון וכן הלאה.

בהקשר למסלולים אלו של הלוואות בנק יהב מדובר כאמור על הלוואות לכל מטרה, כאשר הכספים משמשים למשל למימון חופשות, אירועים משפחתיים, לימודים גבוהים לילדים או לבעלי החשבון, רכישות שונות, הוצאות רפואיות וכן הלאה. באופן כללי אין צורך להציג ערבים להלוואות השונות במסלולים רבים אין דרישה להעמדת ביטחונות והבירוקרטיה נשמרת למינימום ההכרחי.

מסלולי הלוואות ישירות

לכל הבנקים המסחריים יש אינטרס להעביר כמה שיותר פעילות של לקוחותיהם לערוצים הישירים, בעיקר האינטרנט. הלוואות בנק יהב אינן שונות במובן זה וכמה מסלולים ישירים ייעודיים. הלוואות ישירות אלו מיועדים בחלק מהמקרים בלעדית למגזר עובדי המדינה ועובדי חברות ממשלתיות ותאגידים בעלי וותק מסוים של ניהול חשבון עו"ש בבנק ובמקרים אחרים לכלל לקוחות הבנק.

הלוואות בנק יהב אלו הן עבור סכומים קטנים יחסית של 4,000-8,000 ש"ח וניתן גם לקבל הלוואה של עד סכום מצטבר (עם נניח שתי הלוואות רגילות ועוד שתי הלוואות "משלימות") של 24,000 ש"ח. הלוואות אלו יכולות להתבצע דרך אתר בנק יהב ולרוב דרך המוקד הטלפוני של הבנק.

הלוואות מול תכניות חיסכון

אפשרות ייחודית יחסית של הלוואות בנק יהב היא קבלת הלוואה כנגד תכנית חיסכון קיימת בבנק, זאת על בסיס תכניות חיסכון ייעודיות שהן מוצר יחסית ייחודי נוסף שהבנק מציע. בצורה זו הלקוח יכול לקבל הלוואה כנגד חיסכון קיים לטובת דיור, בניית בית, חיסכון לרכב או חיסכון להשכלה גבוהה. עצם קיום החיסכון בבנק הוא הביטחון להחזר ובגלל רמת הסיכון הנמוכה לבנק הלוואות אלו מאופיינות בתנאי ריבית מועדפים.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים