הלוואות בנק הפועליםבנק הפועלים הוא השני בגודלו במערכת הפיננסית בישראל. הבנק פעיל עוד משנת 1921 והוקם בתור הבנק של ארגוני העובדים. במשבר הבנקים של 1983 הלאימה המדינה את הבנק ובשנת 1996 מכרה את השליטה בו לקבוצת משפחת אריסון בראשות ראש הקבוצה דאז, תד אריסון. הקבוצה מחזיקה בשליטה בבנק הפועלים עד היום באמצעות חברת אריסון אחזקות בראשות שרי אריסון.

בנק הפועלים פעיל מאוד בשוק הפיננסי המקומי, כמובן שבכל היבטי השירותים הבנקאיים אך גם בחברות כרטיסי אשראי (ישראכארט), ניהול תיקי השקעות, ניהול קרנות נאמנות, ועוד מגוון תחומים. ההלוואות של בנק הפועלים כוללות מגוון מסלולים ואפשרויות החזר.

לוגו של בנק הפועלים הלוואות

פעילות המשכנתאות של בנק הפועלים

בעבר החזיק בנק הפועלים כחברה בת את בנק משכן – פועלים למשכנתאות אך כיום כל פעילות המשכנתאות מרוכזת במסגרת מערך הסניפים הרגילים, עדיין תחת המותג משכן. הפועלים מעניק משכנתא לכלל הלקוחות וגם לזכאי משרד השיכון, הבנק מציע שירות שליחים לאיסוף והעברת ניירת ושאר מסמכים רשמיים שרלבנטיים למשכנתא על מנת לקצר ולייעל את התהליך.

סוגי הלוואות ואפשרויות מימון

מבחינת סוג המשכנתאות שבנק הפעולים מציע, קיימים כל המסלולים המקובלים וגם כמה משכנתאות ייחודיות.  המסלולים הרגילים הם:

משכנתאות צמודות מדד

קרן ההלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן, הריבית על משכנתא כזו יכולה להיות קבועה מראש, חצי קבועה – שינוי חד פעמי באמצע התקופה או משכנתא בריבית משתנה – שינוי הריבית הוא כל תקופה מוגדרת ועל פי עוגן ריבית קבוע מראש.

משכנתאות ללא הצמדה ועל בסיס ריבית פריים

משכנתאות בריבית פריים ניתנות לתקופה של עד 30 שנה. הפריים היא ריבית בנק ישראל + 1.5% ולרוב תהיה תוספת מסוימת של הבנק על אחוז זה.

משכנתא צמודת מט"ח

בנק הפועלים מציע להצמיד את קרן ההלוואה לשערים היציגים של הדולר או האירו. הריבית משתנה כל 3-6 חודשים בהתאם לריבית הליבור מלונדון.

הלוואות גישור

לתקופות קצרות, בעיקר למצבים של מכירת נכס קודם בעל משכנתא ורכישת נכס חדש עם משכנתא. ניתן לפרוע את הלוואת גישור בתשלום חד פעמי או לשלם בכל חודש רק ריבית ובסיום התקופה את הקרן וההצמדה.

מסלול ייחודי של בנק הפועלים הוא משכנתא ירוקה. משכנתא זו מעניקה תנאי ריבית מועדפים על 50,000 מסך המשכנתא ללווים שבונים או רוכשים דירה בסטנדרטים של בנייה ירוקה. בנוסף מעניק בנק הפועלים מימון למערכות סולאריות ביתיות, 100% מימון למערכת בתמורה לשעבוד הנכס עצמו. סה"כ אחוז המימון על משכנתא ירוקה מלאה הוא 80%.

לצד הלוואות משכנתא לרכישת נכסים למגורים בנק הפועלים מציע הלוואות מימון לשיפוץ ושדרוג הבית או נכס אחר. הלוואות אלו דומות במהותן למסלולי המשכנתא השונים שבנק הפועלים מציע ורק הסכומים נמוכים יותר ותקופות ההלוואה קצרות יותר.

הלוואת אשראי ברגע

אלו הלוואות לכל מטרה של בנק הפועלים שניתן לקבל דרך הטלפון או האינטרנט, סכומי ההלוואה הם כמה עשרות אלפי שקלים ולתקופה שלעד 60 חודשים. אין צורך בביטחונות וערבים, ניתן לפרוע את ההלוואה בכל רגע ללא עמלות ולדחות את תחילת ההחזרים ב-3 חודשים.

אפשרויות מימון לרכב

מציע כמה אפשרויות של הלוואה לרכישת רכב, חדש או משומש. ניתן לבחור בהלוואת אשראי ברגע מהסעיף הקודם או באחד המסלולים הבאים:
רכב חדש: עד 80% מימון עד מקסימום של 300,000 ש"ח, עד 60 חודשי החזר.
רכב יד שנייה: גיל הרכב המקסימאלי יכול להיות עד 36 חודשים, עד 70% מעלות הרכב או עד 150,000 ש"ח, עד 60 חודשי החזר.

מעבר לכל סוגי ההלוואות שצוינו, בנק הפועלים מציע הלוואות לכל מטרה מול שעבוד דירת מגורים או נכסים אחרים.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים