הלוואה לרכישת רכבמכוניות חדשות הן מאוד יקרות בישראל, אחוז המיסוי על ענף הרכב הוא מהגבוהים בעולם המערבי, אם לא הגבוה שבו. הצרכן הישראלי משלם על רכב חדש סכום שווה ערך ולעיתים גבוה מעלות הרכב עצמו ללא תוספת המיסים השונים. אם כך, למרות שהיינו מצפים לראות על כבישי ישראל בעיקר רכבים ישנים המצב דווקא הפוך וניתן לראות הרבה רכבים חדשים מכל הסוגים.

גידול זה בשוק הרכב החדש נובע מכמה סיבות, החל מגידול משמעותי במעמד הבינוני בישראל שנחשב אמיד יחסית, עלייה כללית ברמת החיים, התפתחות מסיבית של נוהג לקבלת רכב צמוד מהעבודה וכמובן צמיחה של פתרונות מימון לרכישת רכבים ובעיקר סוגים שונים של הלוואות לרכישת רכב למגזר הפרטי והעסקי.

סוכן רכב מחזיק פתחות של הרכב החדש שנקנה לאחר לקיחת הלוואה

קל מאוד לרכוש רכב חדש

כיום מאוד קל לנהוג ברכב חדש עבור אנשים פרטיים וגופים עסקיים, קיימים מגוון פתרונות מימון ואשראי שמאפשרים את קבלת המכונית ללא תשלום מלוא הסכום בהון עצמי ויבואני הרכב מספקים בנוסף לאותן הלוואות תנאי רכישה אטרקטיביים מבחינת פריסת תשלומים ושאר הטבות.

סוגי הלוואה לרכישת רכב – בעיקר הלוואות חוץ בנקאיות

הגידול המרכזי בתחום רכישת רכבים חדשים ובפתרונות המימון לרכישות אלו נובע מצמיחה של שוק ההלוואות החוץ בנקאיות לצורך מטרה זו. חברות פיננסיות ופרטיות רבות מציעות הלוואה לרכישת רכב בתנאים אטרקטיביים ונוחים מאוד ללקוחות ומאפשרים להם להתקדם לרכב חדש בקלות, במהירות ובתנאי תשלום טובים.

הגופים שמספקים הלוואה לרכישת רכב בישראל הם:

– בנקים – לא מחזיקים בנתח שוק משמעותי מבחינת הלוואה לרכישת רכב.
– חברות אשראי – הלוואות בסכומים קטנים של עד 30,000 ש"ח בלבד.
– חברות ביטוח – חברות שהן למעשה חברות שירותים פיננסיים מלאות שמחזיקות מחלקות מימון ייעודיות.
– חברות הלוואות פרטיות – חברות רבות פועלות בשוק ומעניקות הלוואות חוץ בנקאיות, מדובר על חברות פרטיות שזהו עיסוקן העיקרי או כחלק ממכלול שירותים כלכליים. חשוב לעבוד רק עם חברה מסודרת ובעלת אישור מבנק ישראל להעניק הלוואה לרכישת רכב או כל הלוואה אחרת.
– חברות הליסינג – שיטת מימון אחרת לרכישה או נהיגה ברכב חדש, כוללת תשלום חודשי על הרכב או אופציה לרכישתו בסיום תקופת ההשכרה שנמשכת כשלוש שנים.

הלוואה לרכישת רכב – עם שעבוד הרכב או ללא שעבוד

הלוואות לרכישת רכב נחלקות לשני סוגים עיקריים, מעבר למהות המלווה ואם הוא בנק או חוץ בנקאי, הלוואה לרכישת רכב שכוללת שעבוד של הרכב או הלוואה לרכישת רכב ללא שעבוד הרכב.

הלוואה לרכישת רכב ללא שעבוד היא עד תקרה של 50,000 ש"ח ולתקופת החזר של 3-5 שנים, תנאי הריבית לרוב נוחים יחסית וניתן לקבוע יחד עם חברת המימון את גובה ההחזרים החודשיים בגמישות. בגלל שאין שעבוד של נכס על הלוואה לרכישת רכב כזו הגוף המלווה יערוך בדיקת נאותות קצרה שתכלול בדיקה של היסטוריית האשראי של הלקוח ויכולת החזר על פי תנועות חשבון הבנק.

הלוואה לרכישת רכב שכוללת שעבוד של הרכב החדש היא כבר עד ל-75% מימון מעלות הרכב ועד תקרה של 120,000 ש"ח, זו הלוואה לרכישת רכב לזמן של 2-5 שנים. כמובן שעם לא עומדים בהחזר ההלוואה אז הרכב עובר לידי המלווה בתוספת קנסות וריביות שמייקרות מאוד את התהליך הלא נעים.

הלוואה לרכישת רכב היא גמישה מאוד מבחינת ההחזרים ושינוי הפריסה, היא לא מכבידה ישירות על האשראי בבנק אך המלווה לא מכיר את הלווה ולכן התנאים יכולים להיות פחות טובים מאשר הלוואה בנקאית של לקוחות ותיקים.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים