הלוואה לכל מטרהבתחילת שוק ההלוואות לקוחות ביקשו וקיבלו הלוואות למטרת מימון ספציפית כמו משכנתא לרכישת דירה, הלוואה לרכישת רכב, הלוואה למימון לימודים וכדומה. אך כיום, עם התפתחות הכלכלה ותרבות הצריכה, צרכי המימון מגוונים ורבים הרבה יותר מבעבר ולכן נוצר אצל אנשים רבים הצורך לקבל מימון שאינו לאחת המטרות המוגדרות של ההלוואות הסטנדרטיות אלא הן יותר הלוואות לכל מטרה. כמובן שעם העלייה בצרכי המימון של אנשים צמחו וקמו גם גופי מימון נוספים שמציעים, לצד בנקים וגופים ותיקים יותר בתחום, הלוואות לכל מטרה למימון שאינו מוגדר בתנאי ההלוואה.

שני אנשים יושבים לסגור משכנתא לכל מטרה

כפי שהשם מרמז – משתמשים בכסף לכל מטרה שרוצים

ההבדל העיקרי בין הלוואות לכל מטרה להלוואות רגילות הוא כאמור בהגדרה הראשונית והקבועה של מטרת הכסף, בהלוואות אלו הלווים רשאים לממן כל רכישה או עסקה שירצו ולגוף המלווה העניין כלל לא משנה – כל עוד עומדים בהחזרי ההלוואה כמובן.

מטרות המימון הנפוצות יחסית חוזרות על עצמן והן:
•    חופשות
•    שיפוצים
•    שדרוג ציוד אלקטרוני לבית
•    אירועים משפחתיים
•    פריעת הלוואות קודמות וסגירת מינוס בבנק
•    רכישות מיוחדות
•    טיפולים רפואיים במקרים של חסר ביטוח

אפשרויות הלוואות לכל מטרה

כיום כלל הגופים הפיננסיים שעוסקים בהלוואות מציעות לציבור הלוואות לכל מטרה, אם בעבר התחום של מימון לכל מטרה היה שמור למגרש ההלוואות החוץ בנקאיות אז כיום גם הבנקים נכנסו לשוק הזה ומציעים הלוואות אלו במגוון תנאים. באופן כללי ניתן לומר כי רוב ההלוואות לכל מטרה הן עבור סכומים של כ-50,000 ש"ח, כאשר הבנקים יכולים להציע מימון גבוה יותר. הגופים שמעניקים הלוואות לכל מטרה בישראל הם:

בנקים מסחריים: באופן כללי, רוב ההלוואות לכל מטרה הבנקאיות הן לתקופות של כחמש שנים בשיטת החזר של קרן וריבית בכל חודש. ההלוואות הבנקאיות מסוג זה הן לרוב ללא עמלת פירעון מוקדם והביטחונות נחשבים מינימאליים. רוב הבנקים מעניקים הלוואות לכל מטרה על בסיס ריבית הפריים בתוספת מרווח נוסף כלשהו.

חברות כרטיסי אשראי: מציעות הלוואות אקספרס לכל מטרה של עד 30,000 ש"ח ולתקופות של 3-36 חודשים. תנאי הריבית משתנים ויכולים להיות גבוהים במקרים מסוימים (מעל 8% כאפשרות לא אטרקטיבית). הלוואות אלו מאושרות במהירות ודרך המוקד הטלפוני של החברה.

חברות ביטוח: ניתן לקבל הלוואות לכל מטרה שמוענקות על חשבון חיסכון פנסיוני כמו קרן פנסיה או קופת גמל. ההלוואות הו על פי סכום הצבירה בחיסכון.

חברות מימון: רבות מחברות הביטוח והפיננסים בישראל מחזיקות גם חברות בנות מתחום המימון, חברות מימון אלו נוצרו בעיקר לצורך הלוואות לכל מטרה ומציעות הלוואות לכלל הציבור.

חברות הלוואות פרטיות: כיום ישנן הרבה חברות פרטיות שמציעות שירותי הלוואות לכל מטרה בתנאים דומים לשאר השוק. מקובל בהחלט לקבל הלוואה מגוף פרטי שכזה ורק חשוב לוודא כי מדובר על גורם חוקי, מוסמך ובעל אישור הלוואות של בנק ישראל.

הלוואות לכל מטרה מגורם חוץ בנקאי – לא פוגעות בתיק האשראי הבנקאי

אחד היתרונות המשמעותיים של הלוואות לכל מטרה שמוענקות על ידי גוף חוץ בנקאי (חברת אשראי, חברת ביטוח, חברת מימון וכו') הוא שאין פגיעה במסגרת האשראי הבנקאית ואין השפעה על תיק האשראי בבנק. לקוחות אשר כבר קיבלו הלוואות כאלו ואחרות מהבנק שלהם ולא רוצים לקחת עוד הלוואה שתשפיע על מצבם העתידי כלפי הבנק יכולים בקלות לבחור גורם מימון חוץ בנקאי שיעניק את ההלוואה תוך ביטול הקשר הישיר אל הבנק כמלווה.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים