הלוואה לחתונהענף האשראי וההלוואות התפתח מאוד וכיום ניתן לגייס סכומים שונים לצורך מטרות שונות. הלוואה מהווה פתרון שמתאים לצרכי ארגון של אירועים חד פעמי, גדול ומכובד למשל, ארגון חתונה.

מכיוון שחתונה בימינו היא אירוע שמחייב השקעה לא מעטה, אין פלא שרבים הם הנעזרים לצורך כך בהלוואה. כדאי לקחת בחשבון שמי שיפעל בצורה נכונה יוכל ליהנות מהלוואה בתנאים מועדפים. כל זאת, בזכות מעט ידע, מעט סבלנות וגם – תכנון נכון.

פגישה של אב ובת לקיחת הלוואה לקראת חתונה

פונים למקורות שונים

כדי להצליח יותר עם הלוואה לחתונה, בין אם לצורך מימון האולם ובין אם לצורך שכירת גן אירועים מרשים, כדאי מאוד להכיר בעובדה שיש גופים שונים שעוסקים במתן הלוואות ומימון. בין הגופים הללו ניתן למצוא את הבנקים השונים אך לא רק אותם. מלבד בנקים רגילים ניתן לפנות גם למוסדות פיננסיים אחרים, לחברות כרטיסי האשראי, לקרנות מימון פרטיות, לחברות של פנסיה וגמל (שחלקן גם עוסקות בתחום האשראי) ועוד.

תהיה זו טעות חמורה להסתפק בפניה לסניף הבנק שבו מנהלים את חשבון העובר ושב. חשוב מאוד לברר גם בקרב גופים פיננסיים נוספים וניתן להיעזר לצורך כך גם באתרי אינטרנט מתמחים.

אפשר להשוות מחירים

הסיבה שבגינה חשוב מאוד לפנות לכמה וכמה גופים פיננסיים, שמעניקים הלוואה לחתונה, ברורה למדי. מדובר בצעד חשוב של צרכנות נבונה שמאפשר לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר. כאשר משווים כמה מקורות מימון ניתן ליהנות מריבית משתלמת יותר, אך זה עוד לא הכל. מלבד השוואת המחירים החשובה יש לצעד זה גם משמעות מבחינת הסכום שאותו ניתן ללוות.

ישנם גופים פיננסיים שמספקים הלוואות בסכומים נמוכים, יחסית. גופים אחרים מוכנים להלוות סכומים הרבה יותר משמעותיים, בהתאם לסוג הלווה ויכולת ההחזר שלו. יש גם אפשרות לפריסה שונה של תשלומים – יש מלווים שמציעים הלוואות בפריסה ארוכה ויש כאלה שמציעים פריסה קצרה יותר.

לבחור פריסה מתאימה

נגענו במשפט קצר בעובדה שיש הבדלים בפריסת ההלוואות בהקשר של מימון מגופים שונים. חשוב להוסיף ולומר שפריסת ההלוואה היא דבר חשוב, שיש לתת עליה את הדעת במידה הראויה גם בהיבטים נוספים.

כיום, ניתן בהחלט למצוא הלוואות עם פריסה לטווח ארוך אך יש גם הלוואות עם פריסה לטווחים קצרים או בינוניים. את ההחלטה לכמה זמן כדאי לפרוס הלוואה לחתונה כדאי לבסס על התוכניות העתידיות.

במידה ומתכננים לפרוע את ההלוואה בתוך זמן קצר, אין הרבה משמעות לפריסה ארוכה. עם זאת, למי שמעדיף שלא להכביד על התקציב החודשי ולמי שצפויות בהמשך הוצאות כבדות נוספות, כדאי להעדיף פריסה ארוכה יותר.

בהקשר זה, חשוב לשים לב לשאלה במה תהיה כרוכה החלטה של פירעון מוקדם. ישנן הלוואות שניתן לפרוע לפני מועד הפירעון הרגיל וזאת ללא עמלה. מאידך, יש הלוואות שידרשו תשלום קנס במקרה של פירעון מוקדם.

כדאי להתכונן מראש

על פי רוב, חתונה איננה אירוע שמתוכנן מהיום למחר. אירוע כזה מצריך תכנון מוקפד ותשומת לב להרבה מאוד פרטים. חשוב מאוד גם להשוות בין ספקים שונים ולא לבחור לפני שמשווים כמה וכמה אופציות. מכיוון שהבחירה תלויה גם בשיקולי תקציב, חשוב מאוד להקדים ולברר לגבי הלוואות לחתונה, ולא להשאיר את הטיפול בכך לרגע האחרון.

מלבד החשיבות של תכנון פיננסי נכון, של השוואה רצינית בין אלטרנטיבות מימון שונות, יש בכך גם כדי להבטיח ראש שקט. כאשר מטפלים בנושא המימון במוקדם ולא במאוחר, ניתן להתפנות לאחר מכן לטיפול מושכל בכל ענייני החתונה. במקביל, יש לציין שיש גם פתרונות של הלוואות של הרגע האחרון, למי שזקוק לכך.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים