הלוואה חוץ בנקאיתבעבר היה ניתן לקבל הלוואות בישראל רק באמצעות הבנקים, עובדה שגרמה להלוואות להיות יקרות מבחינת הריביות שהוצעו ללקוחות. כיום, לאחר התפתחות בתחום הפיננסי בישראל בעקבות תחרות רבה יותר וכן רפורמות ממשלתיות התחום של הלוואה חוץ בנקאית מאוד נפוץ ומקובל לצורכי מימון של מגוון צרכים ורצונות.

שוק ההלוואות החוץ בנקאיות מגוון מאוד בישראל והוא נמצא בתנופת צמיחה ופיתוח כל הזמן, לצרכן הפרטי קיימות כמה דרכים לקבל הלוואה חוץ בנקאית באמצעות מוסדות פיננסיים וכמובן שאלו אמצעים מקובלים וחוקיים. כמו בכל תחום צרכני, על הלקוחות הפוטנציאליים שמבקשים הלוואות להכיר את השוק ולדעת מה התנאים שמוצעים להם. בכל צורך בהלוואה, תמיד רצוי לבחון מסלול חוץ בנקאי.

אשה בפגישת ייעוץ לצורך קבלת הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה חוץ בנקאית דרך חברות האשראי – השחקניות הגדולות בענף

הגורמים המרכזיים בענף של הלוואות חוץ בנקאיות הן חברות כרטיסי האשראי, עובדה זו נובעת מהתאמה טבעית של פעילותן העסקית של חברות אלו לשוק של הלוואות חוץ בנקאיות. הלוואה דרך כרטיס אשראי ניתן לקבל מכל חברות האשראי בישראל: ישראכארט, כאל ולאומי קארד. הלוואה חוץ בנקאית כזו ניתנת ללקוחות בקלות ובמהירות, בייחוד לעומת המערכת הבנקאית המסורבלת והאיטית. לקוח של חברת אשראי המעוניין בהלוואה פשוט מבצע שיחת טלפון למוקד השירות של החברה, מבקש את סכום ההלוואה ולרוב בזמן קצר מאוד (כמה שעות) ההלוואה מאושרת והכסף מועבר לחשבון הלקוח.

הלוואה חוץ בנקאית דרך כרטיס האשראי יכולה להיות למגוון צרכים ואין הגבלה על השימוש בכסף, הלקוח אינו מחויב בהגשת מסמכים והתהליך כולו יכול להתבצע בטלפון. הלוואה חוץ בנקאית דרך כרטיס האשראי היא עד תקרה של 30,000 ש"ח ותנאי הריבית הם לרוב אטרקטיביים.

הלוואה חוץ בנקאית מחברות הביטוח

חברות הביטוח בישראל כבר אינם עוסקות רק בביטוח והן נחשבות גופים פיננסיים לכל דבר, עובדה זו מאפשרת להן להציע ללקוחותיהן מימון באמצעות חברת הביטוח בתנאים אטרקטיביים. באופן עקרוני חברות הביטוח מעניקות הלוואות חוץ בנקאיות רק ללקוחות אשר להם חיסכון כלשהו באותה חברה, קופת גמל, פנסיה וכו', כך החברה המלווה יכולה להסתמך על החיסכון כבטחון להחזר ההלוואה. גם הלוואה חוץ בנקאית דרך חברות הביטוח נחשבת פשוטה יחסית והיא מהירה לאישור.

הלוואה חוץ בנקאית מקופת גמל או קרן פנסיה

סוג זה של הלוואות הוא חלק מההלוואות שמעניקות חברות הביטוח, לקוח יכול לקבל הלוואה בסכומים גבוהים יחסית שהיא למעשה על בסיס החיסכון הפנסיוני של הלקוח. בצורה זו הסיכון על חברת הביטוח המלווה הוא נמוך ולכן התנאים יכולים להיות נוחים. הלוואה חוץ בנקאית מקופת גמל או פנסיה היא עד לאחוז מסוים מהחיסכון הצבור, כך שהחברה מכוסה גם במקרה אי עמידה בהחזרים וגם במקרי ירידה בערך החיסכון. לקוח חייב להפריש כספים לחיסכון במשך לפחות 3 שנים לפני אישור הלוואה חוץ בנקאית כזו.

אפשרות של הלוואה מקופת גמל כזו היא לעיתים עדיפה על פני שבירת קופת גמל לפני הפרישה ותשלום מס גבוה.

הלוואה חוץ בנקאית מגופי הלוואות פרטיים

אפשרות חדשה יותר בענף ההלוואות היא גופים פיננסיים פרטיים אשר מציעים הלוואות חוץ בנקאיות, אלו הלוואות שדומות במהותן להלוואות של חברות האשראי, הן מהירות ופשוטות מאוד ועד לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים. גוף פרטי שכזה חייב ברישיון הלוואות ממשרד האוצר ועל הלקוחות לוודא מול מי הם עובדים.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים