הלוואה ללא ביטחונות של בנק הדוארחברת דואר ישראל ובנק הדואר שהיא מפעילה כל הזמן גדלים ומציעים עוד שירותים לציבור. לצד קריאות של גורמים שונים בישראל להפוך את בנק הדואר לבנק של ממש אשר יספק לציבור שירותי בנקאות בסיסיים וזולים או להפעלת בנקים חדשים ואינטרנטיים עם סיוע מהסניפים הפיזיים של סניפי דואר ישראל, הדואר השיק באוגוסט 2013 שירות של הלוואות לעסקים.

בנק הדואר יצא ביוזמה משותפת עם חברת האשראי הפרטית פנינסולה ומציע כיום הלוואות ללא ביטחונות לעסקים קטנים. מדובר למעשה על הרחבת שיתוף הפעולה בין שני הגופים במסגרת שירותי מימון לעסקים קטנים ובינוניים.

הלוואה של בנק הדואר
החל משנת 2010 מציעה חברת פנינסולה (חברה בבעלות כמה גופים פיננסיים גדולים מישראל) מסגרת אשראי חוץ בנקאית ונוספת לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות הפקדת צ'קים של הלקוחות דרך בנק הדואר.

השירות הראשוני הזה שהשיקו שני הגופים כלל פתיחת חשבון בנק של העסק הרלבנטי בבנק הדואר, דרך חשבון זה העסקים קיבלו את המימון מחברת פנינסולה ולאחר הפקדת צ'קים דחויים לתאריך עתידי של הלקוחות.

הצ'קים העתידיים שימוש כביטחונות לקבלת המימון המיידי. במהלך 3 שנות הפעלת השירות הבסיסי והוותיק יותר של בנק הדואר וחברת ההלוואות, הצטרפו למודל זה כמה מאות עסקים ונלקחו הלוואות בהיקף כולל של כמה מאות מיליוני שקלים.

הרחבת השירות לעסקים – מה מוצע כיום ע"י בנק הדואר

התכנית החדשה מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים, בעלי מחזור פעילות עסקית של 5-12 מיליון ש"ח בשנה. השירות מיועד לחברות בע"מ ותאגידים עסקיים בעלי ותק של מעל 5 שנים מיום ההתאגדות הרשמית.

המימון הינו מיידי, דרך סניפי דואר ישראל וסכומי ההלוואה עומדים על בין 75,000 ש"ח ל-125,000 ש"ח. מדובר על הלוואה ללא ביטחונות של בנק הדואר כך שאין צורך להעמיד ביטחונות על ידי החברה הלווה.

החזר ההלוואה לחברת פנינסולה מתבצע במודל של 4-6 תשלומים ובאמצעות צ'קים דחויים של החברה שיופקדו בבנק הדואר.

מדובר על שינוי ותוספת למודל המימון שהיה קיים עד לנקודה זו באמצעות חברת פנינסולה ודואר ישראל. אם בעבר היה ניתן להחזיר את ההלוואה רק באמצעות צ'קים דחויים של לקוחות העסק, היום ניתן לקבל הלוואה ללא ביטחונות ולהחזירה באמצעות צ'קים עצמיים דחויים של העסק מקבל ההלוואה.

פתרון יעיל וזמין למצוקת האשראי

בעקבות המשבר הכלכלי של 2008, לצד החמרת הרגולציה על הבנקים וגופים פיננסיים אחרים בישראל, נוצרה מצוקת אשראי למגזר העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

עסקים רבים מתקשים לגייס אשראי או שהם יכולים לגייס אותו רק בתנאי ריבית קשים במיוחד. לכן היוזמה של בנק הדואר וחברת פנינסולה מספקת פתרון זמין ויעיל לצורכי האשראי של עסקים קטנים – כאשר מתוך התכנית עסקים יכולים עקרונית לממש את הפוטנציאל העסקי שלהם ולצמוח כלכלית.

כמובן שיש עלות לשירות זה של הלוואה ללא ביטחונות של בנק הדואר וחברת פנינסולה, מלבד החזר קרן ההלוואה שמקבלים העסקים, יש לשלם גם עמלות וניכוי ריבית בגין ההלוואה.

הלוואות ללא ביטחונות, אך עם בדיקות כלכליות

אמנם מדובר בשירות החדש על הלוואה ללא ביטחונות של בנק הדואר, אך כמובן שהגוף המלווה עצמו – חברת פנינסולה – מבצע בדיקות כלכליות וניתוח של כל לווה.

באמצעות שיטות שונות החברה בוחנת כל בקשת הלוואה ומאשרת רק הלוואות של עסקים בעלי יכולת החזר מוכחת.

מגוון שירותים בנקאיים נוספים

השירות של הלוואה ללא ביטחונות של בנק הדואר וחברת פנינסולה הוא רק עוד אחד מבין מגוון שירותים פיננסיים שמגזר העסקים הקטנים והבינוניים בישראל יכול ליהנות מהם במסגרת בנק הדואר.

שירותים אלו כוללים למשל את שירות העברת המזומן של דואר ישראל, כרטיסי ויזה נטענים, שירותי גבייה והעבר תשלומים, הוראות קבע, העברת כספים לחו"ל ועוד.

חברות הלוואות מומלצות

  • קרדיט פוינט

    הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים