קבלת אשראי בנקאי לעסקיםהפגישה של בעל עסק עם הבנק במטרה לבקש אשראי למטרות מימון כאלו ואחרות יכולה להיות מלחיצה וכרוכה בחששות, גם בגלל חשיבות האשראי לעסק וגם בגלל כוחו הרב של הבנק כגוף פיננסי גדול. אין ספק כי קבלת אשראי בנקאי לעסקים הוא עניין רציני ומשמעותי, אך אם פועלים על פי כמה עקרונות בסיסיים ומגיעים לפגישה מוכנים הסיכויים לקבל את האשראי גדלים מאוד.

לחיצת יד בתום פגישה לגבי מתן אשראי בנקאי לעסקים

נסה להיפגש בעסק

תמיד רצוי לנסות לערוך את הפגישה בעסק ולא בבנק, זה מספק יתרון מיידי לבעל העסק. חשוב להכין את השטח ואת החדר בו תיערך הפגישה למספר המשתתפים המתאים, שים כיבוד על השולחן אבל לא בהגזמה.

במהלך הפגישה יש להקדיש את מלוא תשומת הלב לנציגי הבנק ולמהות העניין, להתנתק מניהול העסק ולא לענות לטלפונים. עריכת סיור בעסק לנציגי הבנק היא תמיד החלטה טובה, כך הבנק רואה איך העסק עובד ומקבל תמונה אמיתית על העסק ועובדיו.

כמו כן, יש לברר מראש עם הבנק מי מגיע לפגישה ומה תפקידו בהקשר של אשראי לעסקים, תמיד עדיף לפגוש את מנהל האשראי שמקבל את ההחלטה ולא פקיד שרק מעביר נתונים לדרגים מעליו.

הפגן שליטה בחומר

לפני פגישה לבקשת קבלת אשראי בנקאי לעסקים יש להתכונן בצורה טובה, בצע הגדרת יעדים ברורה, עבור על נתונים עסקיים רלבנטיים כמו מספרים פיננסיים, מתחרים, סקירת השוק, עלויות, שיווק ושאר מאפייני העסק ופרטים חשובים שיכולים להדגיש כי האשראי ישמש למטרות טובות ובעלות פוטנציאל עסקי שיוביל ליכולת החזר גבוהה.

נתונים ודו"חות שיש להכין ולהכיר לפני הפגישה:

 • מאזן בוחן מעודכן
  •    יתרת ספקים
  •    דו"ח חייבים
  •    פרטים על הלוואות חוץ בנקאיות אחרות שהעסק נטל
  •    פרטי התחייבויות וביטחונות בנקאיים אחרים – אובליגו
  •    צפי לתזרים מזומנים
  •    פירוט שווי נכסים, מלאי וציוד בעסק

הראה שיתוף פעולה ושקיפות

בנקים שבוחנים מתן אשראי בנקאי לעסקים מחפשים בין היתר שיתוף פעולה ושקיפות מצד בעל העסק, חשוב לספק את כל הנתונים הרלבנטיים ולא לנסות לייפות את המציאות או להסתיר נתונים. ברגע שנציגי הבנק רואים שאתה משתדל ועובד יחד איתם האישור לאשראי יתקרב עוד יותר.

רצוי להיעזר במשרד רואה החשבון של העסק ו/או ביועץ פיננסי נוסף על מנת לוודא שיש את כל הפרטים והנתונים לקראת הפגישה.

הצגת תכנית עסקית ממוקדת

המיקוד במהלך פגישת בקשה לקבלת אשראי בנקאי הוא קריטי, יש להציג את הדברים הרלבנטיים בלבד ובצורה תמציתית ועניינית ככל שניתן. אופן הכנת והצגת התכנית העסקית לגבי שימושי האשראי חשובים מאוד. התכנית צריכה לכלול סקירה על השוק בו פועל העסק, מתחרים, מצב העסק לעומת השוק, לקוחות, פוטנציאל, חידושים, מקרים ותגובות ועוד.

התכונן לפגישה ועבור על המצגת שתלווה את ההסברים בעל פה, חשוב לא להראות היסוס או חוסר ביטחון בפגישה אלא דווקא כריזמה, ביטחון ואפילו להכניס קצת הומור מדי פעם אם אפשר.

להתבסס על יכולות החזר אמיתיות

כאשר מבקשים קבלת אשראי בנקאי לעסקים חשוב להסתמך על יכולות החזר צפויות ריאליות ואמיתיות ולא לכוון גבוה מדי, יש להראות לנציגי הבנק פרטים אלו. בנה את בקשת האשראי לשנה לפחות כך שגם לא תצטרך להגיש בקשה נוספת במהרה וגם תראה תכנון עסקי נכון.

התאמת טווח הזמן להלוואה לשימושה

אם אתה מבקש הלוואה לטווח קצר אז הראה שהשימושים באשראי יהיו למימון מטרות לטווח קצר, ואותו דבר לגבי טווח ארוך יותר. למשל, סביר להניח כי רכישה משמעותית וגדולה תהיה לטווח ארוך.

חברות הלוואות מומלצות

 • קרדיט פוינט

  הלוואות אטרקטיביות לבעלי נכסים